Preposlať Derbi Senda 50

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Derbi Senda 50

15.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Derbi Senda 50 je na trhu už naozaj dlho a vyslúžil si veľmi dobrú povesť. Pre začínajúcich vodičov sa jedná o ideálny motocykel, pretože ponúka kombináciu istých jazdných vlastností a veľmi dobrej manévrovateľnosti.

 

Derbi Senda 50

 

Motor

Motocykel Derbi Senda 50 poháňa vcelku podarený motor so zdvihovým objemom 49ccm, ktorý dáva najvyšší výkon 9 koní a krútiaci moment 7.3 Nm. Aj keď sa to nezdá ako veľa, motor sa veľmi rád vytáča a pocitovo pôsobí nepatrne výkonnejším dojmom. Pri miernom vetre v chrbte zvládnete motocykel rozbehnúť až na 96 km / h, takže sa nemusíte báť, že by ste boli na okreskách najpomalší. Odozva na pridanie plynu je blesková a vzhľadom k charakteru motora je nutné ho neustále vytáčať, čo ale nie je vôbec žiadna prekážka a ako sme sa už zmienili, páči sa mu to. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 21 sekúnd. Testovaný motocykel bol osadený presnou šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je dostatočne presná a boli sme s ňou spokojní.

 

Jazda a ovládateľnosť

Tento model sa na trhu vyskytuje v množstve variantov a môžete si vybrať napríklad z verzií Supermoto, DRD Limited Edition alebo Xtreme 50R. Každá verzia má nejakú špecialitu, ale základ v podobe rámu, bŕzd a odpruženie majú všetky rovnaké. Rám je dostatočne pevný, čo sa podpísalo hlavne na veľmi dobrej stabilite a skvelej priľnavosti. Motocykel zatáča s nadšením a potešila nás tiež dobrá manévrovateľnosť a to aj pri nižších rýchlostiach. Nemusíte sa tak báť vydať sa ani do mesta. Kotúčové brzdy sú skvelé, dobre sa dávkujú a nevädnú ani pri naozaj agresívnom zaobchádzaním. S motocyklom o hmotnosti 90 kg nemajú kotúče s priemerom 260 mm vpredu aj vzadu vôbec žiadnu prácu a môžete sa na ne spoľahnúť za akejkoľvek situácie.

 

Derbi Senda 50

Výbava

Výbava je vcelku slušná a nájdete tu všetko, čo by ste od podobného motocykla očakávali. Palubná doska je štýlová, moderná a tiež celkom prehľadná. S čitateľnosťou sme nemali problémy ani na priamom slnečnom svetle. Pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 810 mm a nádrž pojme 7 litrov paliva, čo stačí na dojazd približne 110 km. Veľmi sa nám páčil predný svetlomet, ktorý je dostatočne výkonný a môžete tak bez obáv jazdiť aj za tmy. Prostredníctvom riadidiel sa k vám dostane dostatok informácií o dianí pod kolesami, takže jazda je naozaj zábavná. Spätné zrkadlá sú dostatočne rozmerné a nemali sme k nim žiadne vážnejšie výhrady. Rozmery pneumatík sú 100/70 x 17 vpredu a 130/70 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Potom, čo spoločnosť Derbi čiastočne prebrala firma Piaggio, sa kvalita a úroveň dielenského spracovania posunula veľa smerom nahor a je to prípad aj tohto motocykla. U nového motocykla je dielenské spracovanie naozaj výborné, nikde nič nevŕzgali a už na prvý pohľad je zrejmé, že si dal výrobca na motocykli záležať. Spoľahlivosť je tiež skvelá. Motocykel je osadený špičkovými komponentmi a napríklad brzdy alebo odpruženie patrí v tejto kategórii medzi úplne to najlepšie. Rovnako spoľahlivý by mal byť tiež jednoduchý motor, ktorému pre dlhý a bezproblémový beh stačí len základná údržba. Niektoré detaily, ako napríklad chrómovaný výfuk, nás vyložene potešili a radia tento motocykel až o triedu vyššie. 

 

Derbi Senda 50

Verdikt

Derbi Senda 50 je na trhu už naozaj dlho a vyslúžil si veľmi dobrú povesť. Pre začínajúcich vodičov sa jedná o ideálny motocykel, pretože ponúka kombináciu istých jazdných vlastností a veľmi dobrej manévrovateľnosti. Motor je výkonný tak akurát a vzhľadom k tomu, že sa rád vytáča a vo vysokých otáčkach dobre zaťahuje, pôsobí nepatrne výkonnejším dojmom. Spotreba motora je v norme a zodpovedá zdvihovému objemu. Ocenili sme tiež veľmi silné a výkonné brzdy, ktoré navyše nevädnú ani pri agresívnom a častom používaní. Výbava je štandardná, nič podstatného tu nechýba a spokojní sme boli aj s dielenským spracovaním. To v tejto triede patrí medzi úplne najlepšie a to hlavne u novších modelov. So spoľahlivosťou by nemali byť žiadne vážnejšie problémy, spoločnosť Derbi si dala na tomto kúsku naozaj záležať.
  

Derbi Senda 50

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Derbi Senda 50


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.