Preposlať Honda CG125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda CG125

17.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Honda CG125 je jedna z najväčších motocyklových legiend a pre začínajúcich vodičov je to motocykel ako stvorený. Je ľahký, dobre ovládateľný a výkonu má tak akurát, aby ste sa na okreskách príliš neflákali. Jazdné vlastnosti sú zamerané hlavne na komfort a jednoduchú ovládateľnosť.

 

Honda CG125

 Motor

O pohon tohto malého a ľahkého motocykla sa stará malý a nenáročný motor so zdvihovým objemom 124cc, ktorý dáva najvyšší výkon 11 koní a krútiaci moment činí necelých 10 Nm. Nie je to síce veľa, ale na motocykel s hmotnosťou 114 kg to bez problémov stačí. Tento jednovalec síce neoslní nejako výrazným záťahom, ale s radosťou ide do otáčok a jazda s ním je zábavná. Veľkou výhodou sú nízke prevádzkové vlastnosti a odolnosť motora. Nevadí mu ani agresívnejšie zaobchádzanie a je to naozaj Maratónec. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládne za 24 sekúnd a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 104 km / h, ale tú dosiahnete len s vetrom v chrbte. Päťstupňová prevodovka je vcelku presná a jednotlivé stupne sú tiež vhodne odstupňované.

 

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú zamerané hlavne na komfort, takže športové vlastnosti sa očakávať určite nedajú. Ak ste trochu vyššej hmotnosti, očakávajte určitú nervozitu, tento motocykel je skôr pre chudšieho jedinca. Agilita je vcelku slušná, ale napríklad s konkurenčnou Aprilia RS125 sa porovnávať príliš nedá, tá je podstatne športovejšia. Avšak komfort, kľúčovú vlastnosť motocykla pri jazde, je naozaj veľmi dobrý a nemusíte sa báť ani nekvalitných mestských ulíc, odpruženie zvládne bez väčších problémov. O zastavenie sa starajú vcelku slušné brzdy, ktoré majú kotúče vpredu a bubon vzadu. Kotúč má priemer 240 mm a ocenili sme hlavne to, že sa brzdy dajú dobre dávkovať. Nevadí im ani agresívnejší zaobchádzanie, takže s brzdnou sústavou sme boli spokojní.  

Honda CG125

Výbava

Základný motocykel, základná výbava. To v tomto prípade do bodky platí a nájdete tu len veci pre jazdu nevyhnutné. Na druhej strane nič iné ani potrebovať nebudete, takže vzhľadom k zameraniu je výbava v poriadku. Palubná doska je veľmi retro, ale je veľmi prehľadná a vďaka použitiu analógových budíkov je bez väčších problémov prehľadná aj na priamom slnečnom svetle. Pre dlhšie cesty sme ocenili veľmi pohodlné sedlo, ktoré je umiestnené vo výške 781 mm a tiež príjemne objemnú nádrž na 13.5 litra paliva. Keď ju celú naplníte, zvládnete uraziť v kuse až 446 km, čo je naozaj úctyhodný výkon. Rozmery pneumatík sú 2.75 x 18 vpredu a 90/90 x 18 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Dielenské spracovanie nášho modelu bolo na vcelku dobrej úrovni, ale u tohto motocykla sa musí vyzdvihnúť hlavne vysoká spoľahlivosť. Honda CG125 sa začala predávať niekedy v roku 1975 a výroba mala naozaj bohatú históriu (hlavná výroba prebiehala od roku 1988 v Brazílii), ale už v čase prvého predaja vynikal motocykel hlavne tým, že bol jednoduchý a takmer nezničiteľný. Veľa vecí ste si mohli pri troche šikovnosti opraviť doma v garáži a Honda šliapala ďalej ako nová. Hlavne motor je veľmi odolný, bez akejkoľvek náročnejšie údržby vydrží bez väčších problémov fungovať naozaj dlhú dobu. Ak na tento motocykel narazíte v bazáre, bude pravdepodobne jedno, ako je starý, rovnako vás bez problémov odvezie domov.
  

Honda CG125

Verdikt

Honda CG125 je jedna z najväčších motocyklových legiend a pre začínajúcich vodičov je to motocykel ako stvorený. Je ľahký, dobre ovládateľný a výkonu má tak akurát, aby ste sa na okreskách príliš neflákali. Jazdné vlastnosti sú zamerané hlavne na komfort a jednoduchú ovládateľnosť. Pri vyšších rýchlostiach je síce motocykel trochu nervózny, ale nejedná sa o nič strašného. Výbava je len základná, ale nič iné sa ani čakať nedá a po pravde, vôbec nám to nevadilo. Najlepšie je na tomto motocykli jeho spoľahlivosť, ktorá je jednoducho skvelá, a to hlavne vďaka celkovej nenáročnosti a jednoduchosti. Honde stačí len veľmi základná údržba a motor zvládne šliapať ako hodinky aj pri agresívnejším zaobchádzaní.
 

Honda CG125

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda CG125


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.