Preposlať Aprilia RS4 125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Aprilia RS4 125

23.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Aprilia RS4 125 toho za relatívne nízku cenu ponúkne naozaj veľa a pre začínajúcich vodičov sa jedná o ideálny model. Avšak, dokáže zaujať aj náročnejších užívateľov a to hlavne vďaka skvelým jazdným vlastnostiam. Poďme sa na motocykel pozrieť trochu podrobnejšie.

 

Aprilia RS4 125

Motor

O pohon motocykla Aprilia RS4 125 sa stará vcelku podarený jednovalcový motor so zdvihovým objemom 124cc, ktorý dáva najvyšší výkon 15 koní. To je tak akurát a tento kvapalinou chladený motor s elektronickým vstrekovaním paliva a štvorventilovým rozvodom nás zaujal hlavne ochotou ísť do otáčok. Ideálne je motor držať nad 8 000 ot / min, to sa dočkáte veľmi slušné odozvy na akékoľvek pridanie plynu a tiež príjemne športového zvukového prejavu. Motor je tiež vcelku dobre odladený a žiadne výraznejšie vibrácie sme si nevšimli. Tento model je osadený šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je veľmi presná a tiež vhodne odstupňovaná. Po celú dobu testu pracovala bezchybne a nemali sme k nej žiadne výhrady.

 

Jazda a ovládateľnosť

Vďaka nízkej hmotnosti vyniká tento model hlavne brilantnou manévrovateľnosťou a to aj pri nižších rýchlostiach. Motocykel reagoval na zmeny smeru jazdy okamžite, s nadšením a okreska pln zákrut je pre neho ideálne teritórium. Priľnavosť je tiež na veľmi dobrej úrovni a ocenili sme aj nezákerné správanie aj pri náročných situáciách. Jazda je pekne čitateľná, motocykel počúva na slovo a bez väčších problémov ho zvládne aj menej skúsený vodič. Odpruženie je trochu tuhšie, takže na dlhšie cestovanie tento motocykel ideálny nie je. O zastavenie sa starajú slušné kotúčové brzdy, ktoré majú kotúče s priemerom 300 mm vpredu a 218 vzadu a vyznačujú sa hlavne dobrým dávkovaním. Vädnú až v okamihu, keď im dáte poriadne zabrať a s motocyklom s hmotnosťou 134 kg príliš veľa práce nemajú.

 

Aprilia RS4 125

Výbava

Výbava je priemerná a aj keď sú tu viac menej len základné veci, nič podstatného nám nechýbalo. Palubná doska je moderná, dobre prehľadná a s čitateľnosťou sme nemali problémy ani na priamom slnečnom svetle. Skladá sa z analógového otáčkomera a digitálneho tachometra, ktorý je umiestnený čiastočne v otáčkomere, čo ušetrilo veľa miesta. Sedlo je umiestnené vo výške 820 mm a nádrž pojme 14.5 litra paliva, čo stačí na vcelku slušný dojazd. Spätné zrkadlá sú dostatočne rozmerné, poskytnú vám dobrý prehľad o dianí za vami a prekvapili nás tiež komunikatívne riadidlá, s ktorými je radosť spolupracovať. Rozmery pneumatík sú 110/80 - 17 vpredu a 130/70-17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Čo sa týka dielenského spracovania, nemali sme k motocyklu žiadne závažnejšie výhrady a napríklad vrstva laku je dostatočne silná a celé šasi je slušne chránené proti korózii. Na to, že sa jedná o základný motocykel, je spracovanie veľmi dobré. Po stránke spoľahlivosti sa zdá byť všetko v poriadku a najspoľahlivejší by mal byť vcelku jednoduchý motor, ktorý je priamo stavaný na vysoké otáčky a pre dlhodobý beh mu stačí len základná údržba. Podobne sú na tom aj brzdy, ktoré pôsobili v priebehu celého testu iste a odolne. Nemali sme žiadne problémy ani s elektronikou, ale skutočnú spoľahlivosť ukáže až čas a reakcie dlhodobých užívateľov. Avšak, pri našom teste sme problémy so spoľahlivosťou nezaznamenali a nemali sme s motocyklom jediný problém.
 

 

Aprilia RS4 125

Verdikt

Aprilia RS4 125 toho za relatívne nízku cenu ponúkne naozaj veľa a pre začínajúcich vodičov sa jedná o ideálny model. Motor je tak akurát výkonný, v prípade že ho držíte vo vyšších otáčkach je tiež dostatočne živý a páčil sa nám aj príjemný zvukový prejav. Jazdné vlastnosti sú veľmi dobré, motocykel je príjemne mrštný, ide krásne do zákrut a tiež je stabilný a skvele ovládateľný. Na dlhšie cestovanie síce nie je, ale odpruženie zvládne aj nejaký ten výmoľ. Výbava je len základná, ale vzhľadom k zameraniu sme ani nič iné nečakali a teda sme neboli sklamaní. Dielenské spracovanie je až prekvapivo dobré a po stránke spoľahlivosti môžeme tento model len a len odporučiť, pretože v priebehu celého testu šliapal bez jediného zaváhania.
 

Aprilia RS4 125

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Aprilia RS4 125


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.