BMW


Preposlať BMW K1200RS

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW K1200RS

27.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

BMW K1200RS je naozaj vydarený športový tourer, ktorý si na nič nehrá a dá vám presne to, čo od neho očakávate. Motor je dostatočne výkonný, je živý, veľmi dobre zaťahuje už v stredných otáčkach a ocenili sme aj jeho dobrú vyladenosť. Poďme sa teda na tento podarený kúsok pozrieť.

 

BMW K1200RS

 Motor

O pohon motocykla BMW K1200RS sa stará veľmi vydarený plochý štvorvalec so zdvihovým objemom 1171cc, z ktorého sa podarilo dostať najvyšší výkon 130 koní a krútiaci moment 116 Nm. Výkon je to vcelku dostatočný a to i napriek vysokej hmotnosti motocykla a napríklad zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 11.6 sekúnd. Najviac sa nám páčil mohutný záťah už v stredných otáčkach a veľmi dobré vyladenie, takže motor beží takmer bez vibrácií. Motocykel bol osadený veľmi presnou šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je tiež vhodne odstupňovaná a aj vďaka nej môžete dosiahnuť maximálnu rýchlosť až 250 km / h. Reakcie na pridanie plynu sú veľmi svižné a zapáčil sa nám tiež výrazný zvukový prejav.

 

Jazda a ovládateľnosť

Ako sme sa už zmienili, jedná sa o vcelku ťažký motocykel (266 kg), čo má svoje výhody a samozrejme aj nevýhody. Jednou z najväčších výhod takto ťažkého motocykla je úžasná stabilita a to v akejkoľvek rýchlosti. Manévrovateľnosť je na druhú stranu trochu ťažšia a pri nízkych rýchlostiach je to ešte horšie. Do mesta sa tento motocykel príliš nehodí, ale na dlhšie cestovanie je ako stvorený. Odpruženie pracuje na výbornú a to aj keď motocykel naložíte batožinou a dáte si za seba spolujazdca. Nerobí mu problémy ani menej kvalitná cesta a miera komfortu je tak veľmi dobrá. Brzdy sú veľmi výkonné a silné, na prednom kolese nájdeme kotúč s priemerom 2 x 320 mm a zadné koleso je osadené 285 mm kotúčom.

BMW K1200RS

Výbava

Výbava je vcelku slušná a je zameraná hlavne na komfort jazdy. Pozícia za riadidlami je nastaviteľná a sedlo je naozaj skvelé, bez problémov sme v ňom strávili takmer celý deň a neboli sme ani trochu rozlámaní. Palubná doska je jednoduchá, veľmi prehľadná a nemali sme problémy ani s čitateľnosťou na priamom slnečnom svetle. Potešila nás tiež nádrž na 21 litrov paliva, takže môžete na jeden záťah uraziť až 328 km. Spätné zrkadlá fungovali perfektne, sú dostatočne rozmerné a vďaka nim sme mali skvelý prehľad o dianí za nami. BMW si dalo záležať aj na prednom svetlomete, ktorý je výkonný a nemusíte sa tak báť ani jazdy v horších svetelných podmienkach. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 170/60 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Motocykle BMW vždy vynikali veľmi dobrým dielenským spracovaním a skvelou spoľahlivosťou a tento model nie je výnimka. Nie je samozrejme dokonalý, na niekoľkých málo miestach bola zrejmá ľahká korózia a mali sme mierne problémy s elektronikou, ale vždy to bola len nejaká maličkosť a nič zásadné. Najspoľahlivejším komponentom je určite motor, ktorý je odolný, nevadí mu ani agresívnejšie zaobchádzanie a pri základnej údržbe toho zvládne naozaj veľa. Rovnako sa tvária tiež brzdy, ktoré hoci majú prácu s poriadne ťažkým motocyklom, nevykazujú žiadne známky vädnutia ani pri agresívnom používaní.
  

BMW K1200RS

Verdikt

BMW K1200RS je naozaj vydarený športový tourer, ktorý si na nič nehrá a dá vám presne to, čo od neho očakávate. Motor je dostatočne výkonný, je živý, veľmi dobre zaťahuje už v stredných otáčkach a ocenili sme aj jeho dobrú vyladenosť. Jazdné vlastnosti sú veľmi isté, hlavne stabilita v akejkoľvek rýchlosti je obdivuhodná a BMW je stabilný pri každej situácii. Manévrovateľnosť je síce trochu ťažšia, ale to je daň za vyššiu hmotnosť. Výbava je dostatočná, všetko podstatné tu nájdete a pri dlhej jazde sme ocenili hlavne objemnú nádrž. Dielenské spracovanie je na vysokej úrovni, ale na našom modeli boli patrné mierne známky korózie, na čo by ste si mali dať pozor.
  

BMW K1200RS

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW K1200RS


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.