Preposlať Kawasaki KMX125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kawasaki KMX125

29.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 1 |

Kawasaki KMX125 je jeden z najpredávanejších motocyklov vôbec a to aj vďaka tomu, že sa začal predávať už v roku 1986 a vydržal medzi nami až do roku 2002. Jedná sa o vcelku vydarený model, ktorý toho veľa ponúkne hlavne začínajúcim vodičom, pretože je nenáročný na údržbu a je aj lacný na prevádzku.

 

Kawasaki KMX125

Motor

O pohon motocykla Kawasaki KMX125 sa stará priemerný motor so zdvihovým objemom 124cc, ktorý dáva najvyšší výkon 12 koní a krútiaci moment 12 Nm. Nie sú to ktovieaké hodnoty a motocykel nie je ani žiadne žihadlo, ale pre začínajúcich vodičov to stačí. Motor musíte držať v otáčkach, inak toho veľa neukáže, ale v týchto otáčkach bohužiaľ nemá príliš príjemný zvukový prejav. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 18.4 sekúnd a môžete pokračovať k maximálnej rýchlosti 96 km / h. Prevodovka je dostatočne presná a žiadne zásadnejšie výhrady sme k nej nemali. Radí sa s ňou dobre, je vhodne odstupňovaná a pôsobí vcelku pevným dojmom.

 

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú priemerné a to len tak nejako napoly. Ak vyrazíte do terénu s adekvátnym obutím, motocykel vás priľnavosťou a manévrovateľnosťou určite príjemne prekvapí, pretože v teréne sa chová naozaj dobre. Na druhú stranu na ceste už to tak dobré nie je, motocyklu sa moc nechce do zákrut, stabilita tiež nie je najlepšia a hlavne pri vyšších rýchlostiach je šasi i odpruženie ľahko nervózne. Potešila nás aspoň dobrá manévrovateľnosť, čo je dané hlavne nízkou hmotnosťou. Brzdy sú vcelku slušné a pôsobili na nás dostatočne silným dojmom. Relatívne dobre sa dávkujú a nevädnú ani pri agresívnejšom zaobchádzaní. Kotúče majú rozmery 230 mm vpredu a 210 mm vzadu.
  

Kawasaki KMX125

Výbava

Výbava je naozaj iba základ, ale poctivý. Palubná doska je jednoduchá, skladá sa iba z tachometra, otáčkomera a ukazovateľa stavu paliva a vďaka tomu je bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Súčasťou výbavy je aj praktický držiak na batožinu. Vcelku pohodlné sedlo sa nachádza vo výške 865 mm a nádrž pojme 9 litrov paliva, čo stačí na dojazd až 176 km. Predný svetlomet je dostatočne výkonný a spokojní sme boli aj rozmernými spätnými zrkadlami, ktoré vám poskytnú dobrý prehľad o dianí za vami. Trochu nás sklamali iba riadidlá, ktorá sa nám zdali necitlivé. Rozmery pneumatík sú 2.75 x 21 vpredu a 4.10 x 18 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Dielenské spracovanie je priemerné a napríklad šasi je vcelku náchylné na koróziu a budete sa o neho musieť starať a to hlavne v prípade veľmi starých kúskov. Inak je spracovanie vcelku na úrovni a žiadne výraznejšie nedostatky sme si nevšimli. Po stránke spoľahlivosti by malo byť všetko v poriadku, jedná sa o veľmi jednoduchý motocykel, takže si väčšinu vecí opraví každý kutil doma v garáži. Motor zvládne fungovať snáď večne, pôsobí veľmi odolným dojmom pre spoľahlivý chod mu stačí len základná údržba. Brzdy pôsobili tiež odolne a v priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou.
 

Kawasaki KMX125

 Verdikt

Kawasaki KMX125 je jeden z najpredávanejších motocyklov vôbec a to aj vďaka tomu, že sa začal predávať už v roku 1986 a vydržal medzi nami až do roku 2002. Jedná sa o vcelku vydarený model, ktorý toho veľa ponúkne hlavne začínajúcim vodičom, pretože je nenáročný na údržbu a je aj lacný na prevádzku. Motor by síce zniesol pár koní navyše, ale na druhú stranu je vcelku úsporný. Jazdné vlastnosti vynikajú hlavne v teréne, na ceste to tak nejako nie je ono a motocykel je vo vyšších rýchlostiach ľahko nervózny. Výbava je iba štandardná, ale všetko dôležité tu je a zapáčila sa nám hlavne jednoduchá palubná doska a výkonný svetlomet. Dielenské spracovanie je priemerné a hlavne šasi si zaslúži vysokú pozornosť. Avšak, ak sa budete motocyklu trochu venovať, bez problémov by vám mal slúžiť dobre a dlho. 

Kawasaki KMX125

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kawasaki KMX125


počet príspevkov: 1

zoli cilling

19.01.2013 v 19:56

pomozte mi. neviem kde je problem.zrazu zdochla. vobec nedava el prud do sviecky. co sa tak zrazu moze pokazit a co musim vymenit

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.