Preposlať Honda VFR800i

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda VFR800i

29.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Honda VFR800 je legenda a ako legenda tento motocykel naozaj pôsobí. Síce tak na prvý pohľad možno nepôsobí, ale pod týmto zovňajškom sa nachádza skvele vyladený motocykel, ktorý poskytne dostatok výkonu a hlavne isté jazdné vlastnosti.

 

Honda VFR800i

Motor

Motocykel Honda VFR800 je poháňaný vcelku podareným štvorvalcovým motorom so zdvihovým objemom 781cc, z ktorého sa motorkárom podarilo dostať najvyšší výkon 108 koní a krútiaci moment 83 Nm. Výkony sú to veľmi dobré, motor zaťahuje odhodlane už v stredných otáčkach a to najlepšie samozrejme predvádza až v otáčkach vyšších. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete s týmto motorom za 11.3 s a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 248 km / h. Motor sa nám zapáčil aj po stránke prejavu, má veľmi charizmatický a športový zvuk a beží takmer bez vibrácií. Šesťstupňová prevodovka je celkom presná, vhodne odstupňovaná a veľmi rýchlo sme si na ňu zvykli, takže spolupráca s ňou bola výborná.

 

Jazda a ovládateľnosť

U tejto Hondy nás najviac prekvapilo a potešilo to, ako je neuveriteľne stabilná a to za každej situácie. Jazda je naozaj dobre čitateľná, motocykel sa chová nezákerne a je dobre ovládateľný. Priľnavosť je špičková, rovnako tak ako reakcia na zmenu smeru jazdy a na ceste plnej zákrut sa jedná o takmer ideálny motocykel. Manévrovateľnosť je dobrá, ale pri nižších rýchlostiach je samozrejme trochu náročnejšia, pretože sa jedná o relatívne rozmerný motocykel. Do mesta to určite nie je ideálny stroj a ďaleko radšej sme ho preháňali po klasických cestách. O zastavenie sa starajú dobré kotúčové brzdy, ktoré disponujú kotúčmi o priemere 2 x 296 mm vpredu a 256 mm vzadu a okrem toho, že sa dobre dávkujú, tak sú tiež vcelku odolné a môžete sa na ne spoľahnúť za akejkoľvek situácie.
  

Honda VFR800i

Výbava

Výbava je výborná a už v základe dostanete úplne všetko, čo by ste od podobného motocykla očakávali. Najviac sa nám zapáčil veľmi výkonný svetlomet a decentné spätné zrkadlá, ktoré nám poskytli dobrý prehľad o dianí za vami. Prostredníctvom riadidiel sa k vám dostane dostatok informácií o dianí pod kolesom, takže funkčná výbava sa naozaj podarila. Sedlo je umiestnené vo výške 800 mm a nádrž pojme 22 litrov paliva, čo stačí na priemerný dojazd 232 km, čo je vcelku slušné a stačí to aj na dlhšie cestovanie. Palubná doska sa skladá z dvoch analógových budíkov, digitálneho displeja a vyznačuje sa hlavne dobrou čitateľnosťou aj na priamom slnečnom svetle a prehľadnosťou. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 170/60 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Úroveň dielenského spracovania je na veľmi dobrej úrovni, ale nie je to až na takej úrovni, akú by ste od Hondy automaticky očakávali. Napríklad vrstva laku mohla byť silnejšia a niektoré komponenty sú tiež vcelku náchylné ku korózii. Po stránke spoľahlivosti by ale malo byť všetko v poriadku. Motor je pevný, vydrží aj agresívnejšie zaobchádzanie a pre bezproblémový beh mu stačí len základná údržba. Rovnako dobre by na tom mali byť aj brzdy, tie pracovali v priebehu celého nášho testu na jednotku a neunavilo ich ani naozaj intenzívne používanie. Nemali sme žiadne problémy ani s elektronikou, takže po stránke spoľahlivosti môžeme tento model určite odporučiť.  

Honda VFR800i

Verdikt

Honda VFR800 je legenda a ako legenda tento motocykel naozaj pôsobí. Síce tak na prvý pohľad možno nepôsobí, ale pod týmto zovňajškom sa nachádza skvele vyladený motocykel, ktorý poskytne dostatok výkonu a hlavne isté jazdné vlastnosti. Motor je skvelý, má charizmatický zvuk a celkom dobre zaťahuje aj v stredných otáčkach, takže sa jedná o príjemného spoločníka i pre každodennú jazdu. Jazdné vlastnosti sú skvelé a najviac určite oceníte isté správanie pri akýchkoľvek situáciách a výborné reakcie na zmenu smeru jazdy. Ku kladným vlastnostiam sa pridáva aj výbava a spoľahlivosť, ktorá je na veľmi vysokej úrovni.
 

Honda VFR800i

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda VFR800i


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.