Preposlať Yamaha VMX1200 V-Max

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha VMX1200 V-Max

25.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Yamaha VMX1200 V-Max je naozaj zaujímavý motocykel, ktorý pôsobí takým zvláštne surovým, až neotesaným dojmom. Za to môže určite fantastický motor, ktorý je veľmi výkonný a má obrovskú silu už v stredných otáčkach. S týmto motorom si budete predbiehanie vyložene užívať.

 

Yamaha VMX1200 V-Max

Motor

O pohon motocykla Yamaha VMX1200 V-Max sa stará skvelý štvorvalcový motor so zdvihovým objemom 1198cc, ktorý dáva najvyšší výkon 140 koní a dosahuje krútiaci moment 117 Nm. Hlavne vďaka mohutnému krútiacemu momentu zaťahuje motocykel naozaj s vervou a to už v stredných otáčkach. Ako náhle prekročíte 4000 ot / min, výkon motora vás nakopne a motocykel vyrazí dopredu ako strela. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete na tomto stroji za 10.9s a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 256 km / h. Motor má tiež veľmi príjemný zvuk a beží takmer bez vibrácií, takže je to dobrý spoločník aj na dlhé cestovanie. Päťstupňová prevodovka je dostatočne presná a pracovalo sa nám s ňou naozaj dobre.

 

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú zamerané dosť na komfort, čo sme si všimli už po niekoľkých málo kilometroch jazdy. Priľnavosť nie je nič moc, motocykel sa občas chová nepokojne a nie je moc čitateľná, takže pri ostrejšej jazde sa budete musieť maximálne sústrediť. Manévrovateľnosť je priemerná a pri nižších rýchlostiach je vzhľadom k vyššej hmotnosti motocykla vcelku ťažká. Ako sme sa už zmienili, odpruženie je naladené skôr na komfort a nemusíte sa tak báť ani nekvalitnej cesty. Brzdy nás trochu sklamali, pretože nie sú príliš výkonné a majú tendenciu pri agresívnom používaní rýchlo vädnúť. Musia sa prieť s hmotnosťou 262 kg a to je naozaj poznať. Na druhú stranu sa celkom dobre dávkujú. Rozmery kotúčov sú 2x282 mm vpredu a 290 mm vzadu.
  

Yamaha VMX1200 V-Max

Výbava

Výbava je iba základná a nájde sa tu aj niekoľko vecí ku kritike. Tú najväčšiu si zaslúži nádrž, ktorá pojme 15 litrov, čo je vzhľadom k apetítu motora málo. Bez väčších problémov ju motocykel dokáže vysať za slabých 160 km, takže na benzínke budete stáť veľmi často. Nepáčilo sa nám ani nie príliš pohodlné sedlo vo výške 765 mm a celkovo nie je posed za riadidlami vôbec ideálny, pri dlhej ceste by vám to mohlo robiť problémy. Palubná doska je dobre prehľadná, s čitateľnosťou sme nemali problémy ani na priamom slnečnom svetle a páčil sa nám aj jej vzhľad. K spätným zrkadlám a svetlometu sme nemali vôbec žiadne výhrady, oboje funguje na výbornú a odvádza prácu ako má. Rozmery pneumatík sú 110/90 x 18 vpredu a 150/90 x 15 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Tak toto je určite najlepšia disciplína Yamahy VMX1200. Dielenské spracovanie je príkladné, všetko sedí pekne na svojom mieste a nezaregistrovali sme vôbec žiadnu vôľu alebo vŕzganie. Vrstva laku je dostatočne silná, ale nie sme si úplne istí ochranou pred koróziou, takže extrémnemu počasiu sa radšej vyhýbajte. Pár slov si zaslúži aj mohutný motor, ktorý je takmer nezničiteľný a stačí mu len základná údržba pre to, aby fungoval úplne bez problémov po naozaj veľmi dlhú dobu. V priebehu nášho testu sme nemali žiadne problémy ani s elektronikou, takže v pohľade spoľahlivosti by mohli robiť problémy len brzdy, na ktoré si pri kúpe z bazáru dajte pozor a poriadne si ich nechajte prezrieť.  

Yamaha VMX1200 V-Max

Verdikt

Yamaha VMX1200 V-Max je naozaj zaujímavý motocykel, ktorý pôsobí takým zvláštne surovým, až neotesaným dojmom. Za to môže určite fantastický motor, ktorý je veľmi výkonný a má obrovskú silu už v stredných otáčkach. S týmto motorom si budete predbiehanie vyložene užívať. Jazdné vlastnosti sú zamerané hlavne na komfort, na nejakú agresívnu jazdu nie je motocykel príliš stavaný a všimli sme si aj určitú nervozitu vo vyšších rýchlostiach. Brzdy mohli byť určite silnejšie, 262 kg im dáva veľa zabrať a je potrebné ich používať s rozumom, pretože pri agresívnom brzdení majú tendenciu vädnúť. Výbava je priemerná a nádrž na 15 litrov je vzhľadom k smädu motora nedostatočná. Dielenské spracovanie je výborné a najspoľahlivejším komponentom je určite motor.
  

Yamaha VMX1200 V-Max

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Yamaha VMX1200 V-Max


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.