Preposlať Piaggio MP3 Yourban 300ie LT

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Piaggio MP3 Yourban 300ie LT

19.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Piaggio MP3 Yourban 300i LT je skvelý skúter, ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť. Zaujme hneď na prvý pohľad svojím výrazným dizajnom a samozrejme aj dvoma kolesami vpredu. Vďaka tomu ponúkne skvelé jazdné vlastnosti a vynikajúcu stabilitu za akýchkoľvek podmienok.

 

Piaggio MP3 Yourban 300ie LT

Motor

O pohon skútra Piaggio MP3 Yourban 300i LT sa stará preverený jednovalcový motor so zdvihovým objemom 278cc, ktorý sa nachádza aj v modeli 300 GTS a tiež v niekoľkých ďalších skútroch od Piaggia. Má dostatok výkonu, aby vás od svetiel odviezol naozaj rýchlo a ani na okreske nebudete ako slimák. Najvyšší výkon tejto pohonnej jednotky je necelých 23 koní a krútiaci moment činí 32,6 Nm. Záťah motora je naozaj slušný, pocitovo pôsobí ešte o kúsok výkonnejším dojmom a páčila sa nám aj rýchla reakcia na pridanie plynu. Motor je navyše dobre vyladený, beží len s minimálnymi vibráciami a jazdu s ním sme si užívali. Maximálna rýchlosť MP3 je 112 km / h, pričom ideálna cestovná rýchlosť leží na hranici 90 km / h.

 

Jazda a ovládateľnosť

Skútre Piaggio MP3 sa preslávili hlavne vďaka trom kolesám a rovnako je na tom aj tento model. Kvôli trom kolesám je hmotnosť skútra trochu vyššia, než býva zvykom, ale na druhú stranu zaručuje tento systém skvelú stabilitu a istotu skútra pri manévrovaní. Piaggio je takmer za každých podmienok krásne stabilný a v meste sa cíti ako ryba vo vode. Odpruženie zvláda veľmi isto aj menej kvalitné cesty, takže sa nemusíte vyhýbať ani nekvalitným cestám v strachu, že by bol skúter nejako nepohodlný. Nakoniec sme si nechali fantastické brzdy, ktoré nás doslova nadchli. Tie dokážu skúter zastaviť naozaj rýchlo, navyše sa dobre dávkujú a pôsobia veľmi odolným dojmom. Rozmery kotúčov sú 2x240 mm vpredu a 240 mm vzadu.  

Piaggio MP3 Yourban 300ie LT

Výbava

Po stránke výbavy sa jedná o veľmi dobrý model, nájdete tu všetko, čo budete pre jazdu potrebovať a niekoľko vlastností vás určite príjemne prekvapí, rovnako tak ako nás. Napríklad nádrž je príjemne rozmerná, pojme 10.8 litrov paliva a vďaka tomu zvládnete na jedno natankovanie uraziť vcelku slušnú vzdialenosť. Zapáčila sa nám aj moderné palubná doska, skladajúca sa z troch analógových budíkov, ktoré sú prehľadné a dobre sa v nich číta i na priamom slnečnom svetle. Pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 780 mm a ani pri dlhšom cestovaní sme sa necítili nijako zvlášť unavení alebo rozlámaní. Rozmery pneumatík sú 110/70/13 x 2 vpredu a 140/60/13 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Po stránke dielenského spracovania urobila spoločnosť Piaggio za niekoľko posledných rokov výrazný krok vpred a dnešný testovaný skúter je toho žiarivým príkladom. Už na prvý pohľad a dotyk je zrejmé veľmi dobré dielenské spracovanie, nikde sme si nevšimli žiadnu vôľu a všetko sedí pekne tam, kde má. Vrstva laku je dostatočne silná a vyzerá to, že bez problémov odolá aj dlhodobým nepriaznivým podmienkam, ale to sme si samozrejme overiť nemohli. Motor je preverený a vyskúšaný, takže v otázke spoľahlivosti by na tom mal byť veľmi dobre. K životu by mu mala stačiť základná technická údržba. Brzdy sú na tom podobne, pôsobia takmer nezničiteľným dojmom a nevadí im ani agresívnejšie zaobchádzanie. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou.
 

Piaggio MP3 Yourban 300ie LT

Verdikt

Piaggio MP3 Yourban 300i LT je skvelý skúter, ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť. Zaujme hneď na prvý pohľad svojím výrazným dizajnom a samozrejme aj dvoma kolesami vpredu. Vďaka tomu ponúkne skvelé jazdné vlastnosti a vynikajúcu stabilitu za akýchkoľvek podmienok. Páčil sa nám aj motor, ktorý je dostatočne výkonný, veľmi dobre vyladený a vie až prekvapivo slušne zaťahovať. Výbava je veľmi dobrá, nájdete tu všetko podstatné a potešila nás hlavne objemná palivová nádrž a prehľadná a moderná palubná doska. Dielenské spracovanie je výborné a rovnako dobre by na tom mala byť aj spoľahlivosť. Cena skútra je síce trochu vyššia, ale za svoje peniaze dostanete vyspelý a naozaj moderný stroj.  

Piaggio MP3 Yourban 300ie LT

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Piaggio MP3 Yourban 300ie LT


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.