Preposlať Benelli TNT 1130

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Benelli TNT 1130

13.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Benelli TNT 1130 je skvelý motocykel, ktorý síce má niekoľko chýb, ale tie sme mu s radosťou odpustili. Hneď na prvý pohľad nás zaujal vydarený dizajn a naše nadšenie pokračovalo aj pri prvých skúsenostiach s motorom.

 

Benelli TNT 1130

Motor

O pohon motocykla Benelli TNT 1130 sa stará úplne fantastický trojvalcový motor so zdvihovým objemom 1130cc, ktorý dáva najvyšší výkon 130 koní a krútiaci moment 116 Nm. Motor sa vyznačuje hlavne slušným záťahom už v nižších otáčkach, ale samozrejme sa necháva veľmi rád vytáčať. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 12s a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 251 km / h. Motor sa vyznačuje tiež dobrým odladením, beží takmer bez vibrácií a je proste radosť ho používať. Šesťstupňová prevodovka je presná, vhodne odstupňovaná a radí sa medzi ďalšie podarené veci na tomto motocykli. Ešte musíme spomenúť aj charizmatický zvukový prejav.

 

Jazda a ovládateľnosť

Priľnavosť tohto motocykla nás až trochu prekvapila. Na to, že si nastavenia príliš neužijete, sedí motocykel na ceste ako kliešť a nerozhodia ho ani náročnejšie manévre a podobné veci. Odozva motocykla na zmenu smeru jazdy je okamžitá a celkovo na nás stroj pôsobil príjemne agilným dojmom. Manévrovateľnosť je trochu ťažšia, ale iba pri nižších rýchlostiach. Užijete si tiež slušnú mieru komfortu, ale vyložene cestovný motocykel to určite nie je a príliš sa nehodí ani do mesta. O zastavenie sa starajú úžasné brzdy od spoločnosti Brembo, ktoré disponujú kotúčmi o priemere 2 x 320 mm vpredu a 240 mm vzadu. Brzdy sa dobre dávkujú, sú silné a nevädnú ani pri agresívnejšom zaobchádzaní.
  

Benelli TNT 1130

Výbava

Základná výbava nie je príliš štedrá a Benelli si nechá za veľa vecí zaplatiť. Môžete si priplatiť napríklad za karbónové kolesá alebo nejakú tú batožinu. Palubná doska je moderná, dobre prehľadná a nemali sme problémy ani s čitateľnosťou na priamom slnečnom svetle. Vcelku pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 780 mm a nádrž pojme 17 litrov paliva, čo stačí na priemerný dojazd približne 224 km. Predný svetlomet je dostatočne výkonný, ale spätné zrkadlá mohli byť trochu rozmernejšie aby poskytli lepšie informácie o dianí za vami. Prostredníctvom riadidiel sa k vám dostane dostatok informácií o súčasnom dianí pod kolesami. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 190/50 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Spoľahlivosť na tomto motocykli bola vždy trochu diskutabilná, avšak náš kúsok nehneval vôbec v ničom a nezaregistrovali sme ani jeden problém. Najviac sťažností je na elektroniku, ktorá môže občas rozhnevať. Dielenské spracovanie je na úrovni, vrstva laku je dostatočne silná a celý motocykel je relatívne dobre odolný voči korózii. Najspoľahlivejším komponentom by mali byť brzdy, ktoré pôsobia takmer nezničiteľným dojmom a môžete sa na ne spoľahnúť za akejkoľvek situácie. Motor je tiež vcelku odolný a pre dobrý beh mu stačí len základná údržba a pravidelný servis. V našom teste sme nemali vôbec žiadne problémy, ale na už spomínanú elektroniku by ste si mali dať pozor.
 

Benelli TNT 1130

Verdikt

Benelli TNT 1130 je skvelý motocykel, ktorý síce má niekoľko málo chýb, ale tie sme mu s radosťou odpustili. Hneď na prvý pohľad nás zaujal vydarený dizajn a naše nadšenie pokračovalo aj pri prvých skúsenostiach s motorom. Ten je veľmi silný, poskytne vám nadpriemernú dynamiku, dobrú odozvu a slušný záťah už v nízkych otáčkach. Jazdné vlastnosti nás tiež potešili, motocykel disponuje skvelou priľnavosťou a tiež príjemnou agilitou. Brzdy sú úžasné, silné a odolné. Základná výbava mohla byť o niečo rozsiahlejšia, ale nič podstatné nám tu nechýbalo. Spoľahlivosť je trochu diskutabilná a aj keď sme v priebehu testu žiadne problémy nezaznamenali, elektronika by mohla občas hnevať a treba si na ňu dať pozor.
  

Benelli TNT 1130

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Benelli TNT 1130


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.