Preposlať Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS

11.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS je skvelý motocykel, ktorý ponúkne za prijateľnú cenu naozaj veľa. Je výborne vyvážený a žiadne výrazné nedostatky sme nezaznamenali. Poďme sa pozrieť, ako si viedol v našom teste.

 

Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS

Motor

O pohon motocykla Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS sa stará podarený motor V-twin pôvodom z modelu Gladius, ktorý je už nejakú dobu medzi nami, ale prešiel samozrejme niekoľkými úpravami. Zo zdvihového objemu 645cc dáva najvyšší výkon 68 koní a krútiaci moment necelých 60 Nm, pričom najviac nás na motore zaujala jeho vyladenosť. Beží úplne hladko, bez akýchkoľvek vibrácií a veľmi rád sa necháva vytáčať. Dostatok výkonu ale ponúka už v stredných otáčkach a potešil nás aj charizmatický zvukový prejav. Maximálna rýchlosť motocykla je 192 km / ha radenie prebieha pomocou vcelku presnej šesťstupňovej prevodovky, ktorá je tiež dostatočne presná a bola radosť s ňou pracovať.

 

Jazda a ovládateľnosť

S jazdnými vlastnosťami sme boli veľmi spokojní a na svoje si prídu ako vyznávači športovej, tak pokojnej jazdy. Motocykel sa vyznačuje hlavne skvelou priľnavosťou a dobrou čitateľnosťou. Chová sa predvídateľne takmer v akejkoľvek situácii a nie je vôbec zákerný. Reakcia na zmenu smeru jazdy sú rýchle a celkovo nás veľmi dobrá agilita potešila. Manévrovateľnosť je tiež na dobrej úrovni. Ideálne pre tento motocykel sú cesty plné zákrut a nemusíte sa báť ani menej kvalitnej cesty, odpruženie z vás dušu určite nevytrasie. O zastavenie sa starajú skvelé kotúčové brzdy, ktoré majú kotúče s priemerom 2 x 310 mm vpredu a 260 mm vzadu. Brzdy sú silné, odolné a tiež sa dobre dávkujú.  

Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS

Výbava

Tento motocykel by sa dal označiť ako veľmi dostupný a podľa toho je potrebné brať tiež výbavu. Tá nie je nijako výnimočná, ale v základe dostanete brzdný systém ABS, čo je zrejmé už z označenia modelu. Ďalej tu nájdete všetko dôležité, pre jazdu nevyhnutné a nič podstatné nám nechýbalo. Palubná doska je moderná, prehľadná a s čitateľnosťou sme nemali problémy ani na priamom slnečnom svetle. Vcelku pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 835 mm a nádrž pojme 20 litrov paliva, čo stačí na štedrý dojazd okolo 320 km. Predný svetlomet je dostatočne výkonný, ale spätné zrkadlá mohli byť nepatrne väčšie. Rozmery pneumatík sú 110/80R19 vpredu a 150/70R17M vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Po stránke dielenského spracovania je na tom tento motocykel veľmi dobre a žiadne väčšie výhrady sme k nemu nemali. Vrstva laku je dostatočne silná a celý motocykel je dobre ochránený proti korózii. Všetky diely sedia pekne tam, kde majú a nevšimli sme si žiadnu vôľu alebo nejakého vŕzganie. Čo sa týka spoľahlivosti, v tomto smere by malo byť všetko v poriadku a jednotlivé komponenty pôsobili odolným dojmom. Motoru stačí pre dobrý beh len základná údržba a to isté platí aj o brzdách, ktoré pôsobia takmer nezničiteľným dojmom. To isté sa dá vyhlásiť aj o odpružení, takže po stránke spoľahlivosti môžeme tento model určite odporučiť.  

Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS

Verdikt

Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS je skvelý motocykel, ktorý ponúkne za prijateľnú cenu naozaj veľa. Je výborne vyvážený a žiadne výrazné nedostatky sme nezaznamenali. Motor je tak akurát výkonný, ponúkne slušný výkon už v stredných otáčkach a navyše sa nechá ochotne vytáčať. Jazdné vlastnosti sú skvelé, agilita i priľnavosť vyniknú hlavne na kľukatej ceste a vďaka pohodlnému sedlu nám nerobilo problém ani cestovanie na dlhšie vzdialenosti. Výbava je priemerná a už v základe dostanete systém ABS, ktorý výrazne zvyšuje bezpečnosť jazdy. Po stránke dielenského spracovania sme si nemohli na nič sťažovať, pri výrobe si dali v Suzuki naozaj záležať a nadpriemerná je aj spoľahlivosť. Pri základnej údržbe vám bude tento motocykel slúžiť dobre a dlho.

Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Suzuki DL650 V-Strom 650 ABS


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.