Preposlať Aprilia Mana 850

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Aprilia Mana 850

08.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Aprilia Mana 850 je naozaj skvelý motocykel, ktorý kombinuje výkon motocykla s pohodlím veľkého skútra, čo je hlavne do mesta skvelá kombinácia. Najviac sa nám zapáčilo spojenie motora s prevodovkou CVT, ktorá umožňuje aj sekvenčný mód a môžete tak radiť tlačidlami, čo je zábava.

 

Aprilia Mana 850

 

Motor

O pohon motocykla Aprilia Mana 850 sa stará veľmi podarený motor so zdvihovým objemom 839cc, ktorý dáva najvyšší výkon 75 koní a krútiaci moment 77 Nm. Motor celkom ochotne zrýchľuje už od stredných otáčok a veľmi rád sa vytáča, pričom vo vysokých otáčkach sa vie pekne rozparádiť. O pohon sa stará prevodovka CVT, ktorú poznáme hlavne zo skútrov a musíme uznať, že v tomto prípade sa jedná o celkom vydarené riešenie. V automatickom móde je jazda naozaj jednoduchá, jednoducho pridáte plyn a o nič iného sa nemusíte starať. Na riadidlách si môžete zvoliť aj sekvenčné s radenie tlačidlami, čo síce nie je tak pohodlné, ale je to väčšia zábava. Maximálna rýchlosť tohto motocykla je rovných 200 km / h.

 

Jazda a ovládateľnosť

V okolí mesta a dokonca aj v meste sa jedná o jeden z najlepších motocyklov, čo sme kedy riadili. Môže za to hlavne rozmerné, pohodlné sedlo a tiež príjemná pozícia za riadidlami. Výkon je samozrejme dostatočný aj na diaľnici, ale celkovo sa nám tento motocykel oveľa viac páčil práve v okolí mesta. Čo sa týka jazdy, tak stabilita je výborná, rovnako tak ako agilita a čitateľnosť motocykla. Správanie je čitateľné a nezákerné pri akýchkoľvek situáciách a motocykel výborne reaguje na zmeny smeru jazdy. O zastavenie sa starajú dostatočne výkonné kotúčové brzdy s kotúčmi o priemere 2 x 320 mm vpredu a 240 mm vzadu. Okrem toho, že sa brzdy dobre dávkujú, tak sú tiež celkom odolné a nevädnú ani pri agresívnejším používaní.
 

 

Aprilia Mana 850

 

Výbava

Výbava je až prekvapivo dobrá a už v základe tohto dostanete naozaj veľa. Veľmi sa nám zapáčila hlavne moderné palubná doska, ktorá sa skladá z jedného analógového budíka a multifunkčného digitálneho displeja, ktorý je prehľadný a dobre čitateľný. Vo výbave nechýba ani 12v zásuvka pre mobilnú nabíjačku a priestor pre helmu pod sedadlom. To je umiestnené vo výške 800 mm a nádrž pojme 16 litrov paliva, čo stačí na dojazd až 250 km, takže pri benzínovej pumpy sa príliš často ukazovať nebudete. Predný svetlomet je dostatočne výkonný a žiadne výhrady sme nemali ani k spätným zrkadlám, ktoré sú dostatočne rozmerné a poskytnú vám dobrý prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 120/70 17 vpredu a 180/55 17.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Po stránke dielenského spracovania sme k tomuto motocyklu nemali žiadne závažnejšie výhrady a to, že si na motocykli dal výrobca záležať, je zrejmé naozaj na prvý pohľad. Všetky komponenty sedia výborne na svojom mieste, nikde sme si nevšimli žiadnu vôľu a celý motocykel je dobre ochránený proti korózii. Medzi najspoľahlivejšie komponenty patrí určite motor, ktorý je takmer nezničiteľný a k tomu, aby vám dobre slúžil, mu stačí aj len základná a nijako náročná údržba. Podobne sú na tom tiež kotúčové brzdy, ktoré znesú aj agresívnejšie zaobchádzanie. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou, takže dielenské spracovanie a spoľahlivosť je jedna z najlepších disciplín tohto modelu.
 

 

Aprilia Mana 850

Verdikt

Aprilia Mana 850 je naozaj skvelý motocykel, ktorý kombinuje výkon motocykla s pohodlím veľkého skútra, čo je hlavne do mesta skvelá kombinácia. Najviac sa nám zapáčilo spojenie motora s prevodovkou CVT, ktorá umožňuje aj sekvenčný mód a môžete tak radiť tlačidlami, čo je zábava. Motor je sám o sebe dostatočne výkonný, slušne zaťahuje už v stredných otáčkach a s radosťou sa vytáča. Jazdné vlastnosti sú výborné, motocykel je čitateľný, zábavný a okresku alebo okolie mesta sú pre neho ideálne prostredie. Výbava nás celkom príjemne prekvapila, okrem už spomínanej prevodovky CVT tu nájdeme i rozmernú nádrž, veľké a pohodlné sedlo a moderné palubnú dosku. Po stránke dielenského spracovania sme nemali k tomuto modelu žiadne závažnejšie výhrady a výborná je aj spoľahlivosť.

 

 

Aprilia Mana 850


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Aprilia Mana 850


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.