Preposlať BRD RedShift - nové elektromotocykle prichádzajú

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BRD RedShift - nové elektromotocykle prichádzajú

24.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej zaujímavosti zo sveta motocyklov potešíme hlavne ekologicky zmýšľajúcich jedinco, a to novými elektrickými motocyklami. Tentoraz sa o ne postará relatívne neznáma spoločnosť BRD.

 

BRD RedShift - nové elektromotocykle prichádzajú

Táto americká firma patrí medzi nováčikov, ale ambície má naozaj dosť vysoké. Jej elektrické motocykle by mali dosahovať maximálnu rýchlosť až 160 km / h a vzhľadom k nulovým emisiám a mizivým prevádzkovým nákladom budú ideálne ako do mesta, tak na okolité cesty. Firma dokonca hovorí, že by chcela tieto motocykle dostať medzi políciu. Zatiaľ prebiehajú práce na debutovej modelovej rade označenej ako 'RedShift' a v rámci tejto rady sa chystajú hneď tri modely. Cestný model bude označený ako SM, offroad verzia sa bude volať MX a ako sme sa už zmienili, BRD myslí aj na výrazné nasadenie medzi políciou a pracuje aj na modeli určenom presne pre nich, ktorý bude označený ako PD.  

 

BRD RedShift - nové elektromotocykle prichádzajú

Keď sa pozrieme na dizajn motocykla, tak vynikne hlavne jednoduchosť a elegancia. Modely na okolitých obrázkoch vyzerajú naozaj štýlovo a nebáli by sme sa s nimi postaviť aj pred konkurenčné motocykle s klasickým motorom. Hmotnosť cestnej verzie je 113.5 kg, zatiaľ čo offroad verzia MX bude trochu otesaná a bude tak vážiť iba 109 kg. O prenos výkonu na poháňané zadné koleso sa stará bezstupňová automatická prevodovka CVT a reťaz. Vzhľadom k nízkej hmotnosti a celkom malým rozmerom tu zostalo miesto na menšiu batériu o kapacite 5.2kWh, takže maximálny dojazd na plné nabitie sa bude pohybovať okolo 80 km. Čo sa týka ďalších technických špecifikácií, tak bola zverejnená aj výška sedla, ktorá je 889 mm v prípade modelu SM a 927 mm v prípade offroad verzia MX.

 

BRD RedShift - nové elektromotocykle prichádzajú

Všetky tri verzie disponujú najvyšším výkonom 40 koní, čo je vcelku slušné a určite to motocyklu zaručí nadpriemernú dynamiku. Jedna z najväčších výhod i nevýhod elektromotora je takmer úplná tichosť. Do mesta sa to určite hodí, ale predstava úplne tichého motocykla sa nám príliš nepozdáva. Ešte som sa nezmienili o policajnom modeli PD a hlavný rozdiel oproti normálnym verziám je hlavne vo vyššej hmotnosti, ktorá sa kvôli trochu inej výbave vyšplhala až na 133 kg.  


 

BRD RedShift - nové elektromotocykle prichádzajú

Elektrické motocykle od spoločnosti BRD vyzerajú veľmi vydarene a uvidíme, či sa nejako výraznejšie presadia. Zatiaľ tomu bráni menšia produkcia a s tým spojená vyššia cena, ktorá by sa mala pohybovať v rozmedzí 9000 - 10 000 libier (v prepočte asi 10 000 až 11 000 €). Pre viac informácií navštívte oficiálne stránky výrobcu.  

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BRD RedShift - nové elektromotocykle prichádzajú


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.