Preposlať Cagiva Elefant 750

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Cagiva Elefant 750

12.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Cagiva Elefant 750 je celkom slušný motocykel, ktorý zaujme hlavne svojím veľmi charakteristickým vzhľadom a niekoľkými podarenými vlastnosťami. Medzi najlepšie veci na tomto modeli patrí určite motor, ktorý je dostatočne výkonný, odolný a v priebehu celého testu nám robil len radosť.

 

Cagiva Elefant 750

 

Motor

O pohon motocykla Cagiva Elefant 750 sa stará dvojvalcový motor so zdvihovým objemom 748cc, ktorý dáva najvyšší výkon 60 koní pri 6500 ot / min a krútiaci moment 63.7 Nm pri 5500 ot / min. To nie sú vôbec zlé hodnoty a táto pohonná jednotka udeľuje motocyklu celkom príjemnú dynamiku. Motor slušne zaťahuje už v stredných otáčkach a rád sa nechá vytočiť, pričom pri vyšších otáčkach určite oceníte výrazný zvukový prejav. Síce sme si všimli decentné vibrácie, ale nie je to nič hrozné a keď sme si na ne zvykli, ani sme ich nevnímali. Testovaný model bol vybavený presnou a vhodne odstupňovanou päťstupňovou prevodovkou.

 

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sa nesú v znaku rôznych kompromisov. Na jednu stranu sme ocenili fantastické reakcie motocykla na zmenu smeru jazdy, zákruty vymetá naozaj s radosťou a riadenie pôsobilo príjemne ostrým dojmom. Stabilita je dobrá aj pri vyšších rýchlostiach a nemali sme žiadne závažnejšie námietky proti manévrovateľnosti. Avšak, komfortu si príliš neužijete, čo je dané ako odpružením, tak veľmi nepohodlným sedlom. Celkovo je pozícia za riadidlami taká zvláštna a nie moc pohodlná, takže dlhšie cesty sú ťažké. O zastavenie sa starajú dobré kotúčové brzdy, ktoré majú kotúče s priemerom 296 mm vpredu a 240 mm vzadu, pričom sme ocenili hlavne ich výdrž.
 

 

Cagiva Elefant 750

Výbava

Výbava je priemerná, ale všetko dôležité a pre jazdu nevyhnutne potrebné tu nájdete. Vypichol by sme hlavne kotúčové brzdy od Bremba o tlmiče Ohlins. Palubná doska pôsobí nie veľmi sympatickým dojmom, ale svoju úlohu odvádza na jednotku a budíky sú bez väčších problémov čitateľné aj na priamom slnečnom svetle. Sedlo je umiestnené vo výške 835 mm a objemná nádrž pojme 24 litrov paliva, čo stačí na štedrý dojazd okolo 285 km. Určite musíme pochváliť príjemne dimenzované spätné zrkadlá, vďaka ktorým budete mať skvelý prehľad o dianí na ceste za vami. Rozmery pneumatík sú 100/90 x 19 vpredu a 140/80 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Motocykle tohto typu musia byť odolnejšie a spoľahlivejšie, než klasické cestné modely a presne to sme očakávali od tohto kúsku a to aj napriek tomu, že už je celkom starý. Očakávania sa nám splnili tak napoly a napríklad vrstva laku je nedostatočne odolná a vlastne celý motocykel je proti korózii chránený veľmi zle. Ak budete chcieť, aby vám vydržal, budete sa musieť o exteriér starať. Mechanické závady sme síce vôbec nezaznamenali, ale o jednotlivé komponenty sa budete musieť trochu viac starať, inak by ste mohli mať so spoľahlivosťou problémy. Ak to pôjde, pozerajte sa až po modeloch z posledných rokov výroby.

 

Cagiva Elefant 750

Verdikt

Cagiva Elefant 750 je celkom slušný motocykel, ktorý zaujme hlavne svojim veľmi charakteristickým vzhľadom a niekoľkými podarenými vlastnosťami. Medzi najlepšie veci na tomto modeli patrí určite motor, ktorý je dostatočne výkonný, odolný a v priebehu celého testu nám robil len radosť. Jazdné vlastnosti sú na jednu stranu slušné, priľnavosť je dobrá, reakcia motocykla na zmenu smeru jazdy sú priamo skvelá, ale trochu ich zabíja zlé sedlo, mizerná úroveň komfortu a nepohodlný posed za riadidlami. Výbava je priemerná, dizajn palubnej dosky zodpovedá veku motocykla a to isté by sa dalo povedať o dielenskom spracovaní.


 

Cagiva Elefant 750


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Cagiva Elefant 750


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.