Preposlať Hyosung GT125 Comet

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Hyosung GT125 Comet

22.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Hyosung GT125 Comet bol pre nás naozaj príjemné prekvapenie a ako sme od tohto motocykla vôbec nič nečakali, tak nás potešil takmer po všetkých stránkach. Začalo to motorom, ktorý síce nie je ktovie ako výkonný, ale miluje otáčky, skvele reaguje na pridanie plynu a navyše by mal byť tiež veľmi spoľahlivý.

 

Hyosung GT125 Comet

 

Motor

O pohon motocykla Hyosung GT125 Comet sa stará vcelku podarený motor, ktorý je založený na pohonnej jednotke od spoločnosti Suzuki. Tento dvojvalec so zdvihovým objemom 124cc dáva najvyšší výkon 15 koní pri 10300 ot / min a krútiaci moment činí 10 Nm a motor ho dosahuje pri rovnakých 10 000 ot / min. To znamená, že ak si budete chcieť užiť dynamickejšiu jazdu, budete musieť motor veľa vytáčať. To ale nevadí, pretože do otáčok sa hrnie s nadšením a v tých vysokých má veľmi príjemný športový zvuk. Na pridanie plynu motor reaguje veľmi dobre a páčilo sa nám aj to, že beží takmer bez vibrácií. Päťstupňová prevodovka je celkom slušná, ale už sme videli aj presnejšie a príjemnejšie ústrojenstvo.

 

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú skvelé a vlastne nás príjemne prekvapili, pretože sa jedná o lacný motocykel a tak vyspelé správanie sme nečakali. Najviac vynikne radosť, s akou sa motocykel vrhá do zákrut a ako reaguje na zmeny smeru jazdy. Je naozaj príjemne agilný, vďaka čomu sa hodí hlavne na cesty plné zákrut. Šasi je príjemne tuhé a motocykel stabilný aj pri vyšších rýchlostiach. Miera komfortu síce nie je úplne najlepšia, ale vzhľadom k perfektnej ovládateľnosti sme to prehliadli a vo finále nám to ani nevadilo. O zastavenie sa starajú celkom dobré kotúčové brzdy, ktoré sú silné a so zastavením motocykla nemajú príliš veľkú prácu. Síce sa nám zdalo, že pri veľmi intenzívnom používaní začali mierne vädnúť, ale nebolo to nič hrozné.

 

Hyosung GT125 Comet

Výbava

Výbava je na celkom slušnej úrovni a za svoje peniaze toho dostanete naozaj veľa. Palubná doska je síce jednoduchá, ale je veľmi dobre čitateľná aj na priamom slnečnom svetle a prehľadná. Zapáčilo sa nám tiež sedlo, ktoré je správne dimenzované, je vcelku pohodlné a hodí sa aj na dlhšie jazdy. Nádrž pojme solídnych 17 litrov paliva, čo stačí na veľmi dobrý dojazd a na benzínovej pumpe tak budete zastavovať naozaj len občas. Rozmery kotúčov bŕzd sú 300 mm vpredu a 230 mm vzadu a keď už sme u tých rozmerov, pneumatiky ich majú 110/70 -17 vpredu a 150/70 -17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Ďalšia vlastnosť motocykla, ktorá nás veľmi príjemne prekvapila. Dielenské spracovanie je naozaj na úrovni a aj keď nedosahuje na špičku v tejto kategórii, je minimálne nadpriemerné. Občas sa nejaké pochybnosti o kvalitách motocyklov Hyosung síce vyskytli, ale v tomto prípade k nej nemáme takmer vôbec žiadne výhrady. Vrstva laku je dostatočne silná a celý motocykel je obstojne ochránený proti korózii. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou a žiadnych vážnejších nedostatkov sme si nevšimli. Najspoľahlivejším komponentom je motor, ktorý vydrží aj agresívnejšie zaobchádzanie a stačí mu len základná údržba. Podobne kvalitné je aj odpruženie a jediné vrásky na čele by vám mohli urobiť brzdy, ktoré majú tendencie pri agresívnom používaní trochu vädnúť, čo im na spoľahlivosti nepridáva. 

 

Hyosung GT125 Comet

Verdikt

Hyosung GT125 Comet bol pre nás naozaj príjemné prekvapenie a ako sme od tohto motocykla vôbec nič nečakali, tak nás potešil takmer po všetkých stránkach. Začalo to motorom, ktorý síce nie je ktovie ako výkonný, ale miluje otáčky, skvele reaguje na pridanie plynu a navyše by mal byť tiež veľmi spoľahlivý. Jazdné vlastnosti sú tiež výborné, motocykel je dobre ovládateľný, je čitateľný a cesta plná zákrut je jeho hlavnou teritórium. Brzdy mali pri agresívnejším používaní tendencie vädnúť. Výbava je na úrovni a nájdete tu všetko pre jazdu nevyhnutné a potešilo nás aj dielenské spracovanie. Už na prvý pohľad je vidieť, že motocykel je urobený celkom kvalitne a vzhľadom k nízkej cene to poteší o to viac. Spoľahlivosť je dobrá, jediné, čo nás trochu hnevalo, boli brzdy.
 

 

Hyosung GT125 Comet

 

 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Hyosung GT125 Comet


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.