Preposlať Peugeot V-Clic 50

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Peugeot V-Clic 50

16.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Peugeot V-Clic 50 je celkom vydarený malý skúter, ktorý síce nie je na ktovieaké vyvádzanie po okreskách, ale ak prežriete nižší výkon motora, odvďačí sa vám skvelými jazdnými vlastnosťami a nenáročnou prevádzkou.

 

Peugeot V-Clic 50

Motor

O pohon skútra Peugeot V-Clic 50 sa stará vcelku podarený motor so zdvihovým objemom 49ccm, ktorý dáva najvyšší výkon 2.6 koňa, a aj keď vysoký výkon alebo mohutný záťah nie sú jeho prednosti, celkom sa nám zapáčil. V prvom rade je totiž naozaj veľmi úsporný, dobre vyladený takže beží bez vibrácií a celkovo je to príjemný spoločník. Maximálna rýchlosť skútra činí necelých 50 km / h a dosiahnuť jej je trochu problém. Budete k tomu potrebovať naozaj veľmi dlhú rovinku. Vlastne sa nám tejto rýchlosti ani dosiahnuť nepodarilo, dostali sme sa maximálne na 46 km / ha ďalej už sa skútru príliš nechcelo. Čo sa týka dynamiky, tak bude veľmi záležať na vašej hmotnosti, pretože vzhľadom k nízkemu výkonu ide pri jazde cítiť naozaj každé kilo.

 

Jazda a ovládateľnosť

V tomto smere sme boli so skútrom veľmi spokojní a za skvelou ovládateľnosťou a dobrými jazdnými vlastnosťami stojí hlavne nízka hmotnosť, ktorá je iba 79 kg. Priľnavosť je perfektná a páčila sa nám tiež jednoduchá manévrovateľnosť. Mesto je pre tohto Peugeot úplne ideálne prostredie, vďaka agilnému riadeniu budete kľučkovať medzi autami úplne s prehľadom a malé rozmery zase zaručia pohodlné parkovanie kdekoľvek. Ak by sme chceli tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to boli asi brzdy. Na prednom kolese sa nachádza kotúč s priemerom 150mm, ale brzdy majú tendenciu rýchlo vädnúť a aj napriek nízkej hmotnosti skútra neodvádzajú práve príkladnú prácu. Síce sa celkom dobre dávkujú, ale k ideálu majú naozaj ďaleko.

 

Peugeot V-Clic 50

 

Výbava

Výbava je na celkom slušnej úrovni a v kategórii malých skútrov patrí určite medzi to lepšie, čo si môžete zaobstarať. Pod sedlom sa nachádza úložný priestor, ale väčšia plnohodnotná prilba sa do neho bohužiaľ nezmestí. Súčasťou výbavy je aj odkladacia priehradka napríklad na rukavice, ktorá je pod riadidlami. Pohodlné sedlo sa nachádza vo výške 715 mm a nádrž pojme 8 litrov paliva, čo stačí na celkom slušný dojazd. Do mesta je to nádrž viac než dostatočná. Palubná doska je veľmi jednoduchá, ale na druhú stranu je príjemne prehľadná a bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Spätné zrkadlá sú dostatočne rozmerné a spokojní sme boli aj so svetlometom. Rozmery pneumatík sú 3.5/10-10 vpredu aj vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Na prvý pohľad síce vyzerá tento skúter tak trochu budgetový, ale dielenské spracovanie je celkom na úrovni a v tejto cenovej kategórii patrí určite k tým lepším. Všetky komponenty pekne sedia na mieste, žiadnej výraznejšej vôle alebo vŕzgania sme si nevšimli a dobrá je aj ochrana proti korózii. Čo sa týka spoľahlivosti, tak v tomto smere by malo byť všetko v poriadku a v priebehu nášho testu sme si nevšimli žiadne nedostatky ani na motore, ani na brzdách a bez problémov bola aj elektronika. Po stránke dielenského spracovania a spoľahlivosti môžeme tento model bez obáv odporučiť.
 

 

Peugeot V-Clic 50

 

Verdikt

Peugeot V-Clic 50 je celkom vydarený malý skúter, ktorý síce nie je na ktovie aké vyvádzanie po okreskách, ale ak prežriete nižší výkon motora, odvďačí sa vám skvelými jazdnými vlastnosťami a nenáročnou prevádzkou. Tento model je ako stvorený do mesta, kde oceníte aj dobrú manévrovateľnosť a malé rozmery, takže sa vojdete do akejkoľvek medzierky. Výbava je dostatočná, sedlo pohodlné a jedinú výčitku sme mali k malej schránke pod sedlom, ktorú by sme uvítali väčšiu, pretože sa do nej nezmestí klasická prilba. Dielenské spracovanie je slušné a v priebehu nášho testu sme nemali žiadne problémy ani so spoľahlivosťou.

 

 

Peugeot V-Clic 50

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Peugeot V-Clic 50


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.