Preposlať Royal Enfield Bullet 350

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Royal Enfield Bullet 350

04.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Royal Enfield Bullet 350 je veľmi vydarený retro motocykel, ktorý je ako stvorený pre pokojnejšie prechádzky a aj keď nie nejako extrémne výkonný, jazda vás bude určite baviť. Poďme sa pozrieť, ako si viedol v našom teste.

 

Royal Enfield Bullet 350

 

Motor
O pohon motocykla Royal Enfield Bullet 350 sa stará vcelku vydarený a hlavne jednoduchý motor so zdvihovým objemom 346cc, ktorý dáva najvyšší výkon 18 koní a krútiaci moment 27 Nm. Hodnoty to síce nie sú ktovieako závratné, ale pre tento motocykel stačia a motor nás potešil hlavne slušnou odozvou na pridanie plynu a vcelku príjemným záťahom v stredných otáčkach. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 21 sekúnd a maximálna rýchlosť činí 112 km / h. Ideálna cestovná rýchlosť leží na hranici 90 km / h. Štvorstupňová prevodovka je celkom dobrá a aj keď to samozrejme nie je výkrik najmodernejšej techniky, svoju funkciu plní viac než dobre a boli sme s ňou spokojní. Jednotlivé stupne sa radia bez väčších ťažkostí.


Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti motocykla nás veľmi príjemne prekvapili. Priľnavosť je na skvelej úrovni a celková manévrovateľnosť je naozaj výborná. Motocykel dobre reaguje na zmenu smeru jazdy, je čitateľný, chová sa iste a je stabilný aj pri vyšších rýchlostiach. Spletanie sa medzi dopravou ide tomuto motocyklu naozaj na výbornú a jeho hlavným teritóriom je okreska. Nebude vám vadiť ani menej kvalitná cesta, odpruženie toho zvládne celkom dosť a vďaka dostatočnej miere komfortu motocyklu nerobia problém ani dlhšie cesty. Brzdy sú trochu horšie, predsa len, na oboch kolesách sa nachádza iba bubon a hlavne ak na ne naozaj veľa zatlačíte, tak po chvíľke začnú vädnúť a strácať svoju počiatočnú účinnosť.
 

 

Royal Enfield Bullet 350

 

Výbava

Vo výbave nič podstatné nechýba a nájdete tu všetko, čo by ste od podobného motocykla očakávali. Palubná doska sa skladá z dvoch analógových budíkov, je jednoduchá, dobre prehľadná a tiež bez problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Vcelku pohodlné sedlo sa nachádza vo výške 760 mm a nádrž pojme 14.5 litra paliva, čo stačí na skvelý dojazd okolo 320 km, takže na benzínke sa budete ukazovať iba sporadicky. K výkonu svetlometu sme nemali žiadne závažnejšie výčitky a páčili sa nám aj riadidlá, prostredníctvom ktorých sa k vám dostane dostatok informácií o dianí pod kolesom. Rozmery pneumatík sú 2.75 x 17 vpredu a 3.00 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Nejedná sa o najkvalitnejší a najspoľahlivejší motocykel na svete, ale ak mu doprajete aspoň základnú údržbu, žiadnych väčších problémov by ste sa dočkať nemali. Dielenské spracovanie je solídne, všetko sedí pekne na svojom mieste, nikde nie je viditeľná žiadna vôľa, lak je dostatočne silný a motocykel by tak mal byť slušne ochránený proti korózii. Najspoľahlivejšie je pravdepodobne motor, ktorý je jednoduchý, nenáročný a pre dlhý beh mu stačí len základná údržba. Jediné, na čo by ste sa mali zamerať, sú brzdy, ktoré nepôsobia práve odolným dojmom. V priebehu nášho testu sme nemali vôbec žiadne problémy ani s elektronikou, takže po stránke spoľahlivosti môžeme tento motocykel určite dporučiť.
 

 

Royal Enfield Bullet 350

 

Verdikt

Royal Enfield Bullet 350 je veľmi vydarený retro motocykel, ktorý je ako stvorený pre pokojnejšie prechádzky a aj keď nie nejako extrémne výkonný, jazda vás bude určite baviť. Motor sa vyznačuje hlavne svojou odolnosťou a ocenili sme aj dobré reakcie na pridanie plynu spolu so slušným záťahom v stredných otáčkach. Jazda je zameraná hlavne na komfort a prekvapilo nás, ako dobre motocykel reaguje na zmenu smeru jazdy a tiež to, ako je stabilný. Bullet 350 je naozaj skvele vyvážený. Výbava je určite dostatočná a nič podstatné nám v tomto smere nechýbalo. Páčilo sa nám aj dobré dielenské spracovanie a v poriadku by mala byť tiež spoľahlivosť. Ak tomuto motocyklu doprajete aspoň základnú údržbu, odvďačí sa vám dlhou a bezproblémovú jazdou.
 

 

Royal Enfield Bullet 350

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Royal Enfield Bullet 350


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.