Preposlať Royal Enfield Bullet 500

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Royal Enfield Bullet 500

26.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Royal Enfield Bullet 500 je vydarený motocykel, ktorý patrí do kategórie \"klasika\" a tak k nemu tiež musíte pristupovať. Neponúkne drviv výkony ani modernú výbavu, ale pri jazde u vás určite vykúzli úsmev.

 

Royal Enfield Bullet 500

 

Motor

O pohon motocykla Royal Enfield Bullet 500 sa stará vcelku podarený jednovalcový motor so zdvihovým objemom 499ccm, ktorý dáva najvyšší výkon 22 koní a krútiaci moment 27 Nm. Nie je to síce ktovie-aký výkon, ale pre potreby tohto motocykla je dostatočný a motor príjemne zaťahuje už v stredných otáčkach. Má tiež celkom príjemný zvukový prejav a čo sa týka jazdných výkonov, tak z pokoja na ¼ míle zrýchlite za 17.3 sekundy a maximálna rýchlosť motocykla je 112 km / h. Ideálna cestovná rýchlosť leží na hranici 90 km / h. Trochu dlhšie sme si zvykali na prevodovku, ktorá nie je príliš presná, ale akon áhle si na ňu zvyknete, pracuje sa s ňou bez väčších problémov.

 

Jazda a ovládateľnosť

Po stránke priľnavosti nás tento motocykel celkom príjemne prekvapil. Na to, že má tak tenké pneumatiky, drží na ceste naozaj dobre a dobrá je aj manévrovateľnosť. Motocykel sa navyše chová nezákerne, predvídateľne a slušne reaguje na zmenu smeru jazdy. Šasi má síce svoje limity a vysokej rýchlosti mu nerobia príliš dobre, ale je to len dobre, pretože pre jazdu na limite sa tento model naozaj nehodí. Komfort je na celkom slušnej úrovni a nemusíte sa báť ani menej kvalitných ciest. Na prednom i zadnom kolese sa nachádzajú bubnové brzdy, ktoré sú dostatočne výkonné a so zastavením motocykla nemajú príliš veľkú prácu. Pri intenzívnom používaní ale majú tendenciu vädnúť.
 

 

Royal Enfield Bullet 500

 

Výbava

Výbava je na celkom slušnej úrovni a nájdete tu všetko, čo by ste od podobného retro motocykla očakávali. Pred rokom 2004 nemali tieto motocykle elektrický štartér, ale klasický nožný spúšťač, čo sa k celkovému štýlu motocyklu hodí určite lepšie. Celkom pohodlné sedlo sa nachádza vo výške 760 mm a nádrž pojme 14.5 litra paliva, čo stačí na veľmi dobrý dojazd okolo 320 km, takže na benzínovú pumpu budete jazdiť naozaj len občas. Predný svetlomet je dostatočne výkonný, ale spätné zrkadlá mohli byť nepatrne rozmernejšie. Čo sa týka pneumatík, tak ich rozmery sú 2.75 x 17 vpredu a 3.00 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Kvalita motocyklov Royal Enfield sa od deväťdesiatych rokov veľmi zlepšila a na tomto modeli je to viac než viditeľné. Dielenské spracovanie je veľmi dobré, všetky komponenty sedia presne na svojom mieste a žiadne vážnejšie nedostatky sme si nevšimli. Motocyklu budete samozrejme musieť venovať nejaký ten čas na údržbu, ale ak to urobíte, so spoľahlivosťou by ste nemali mať žiadne problémy. Najspoľahlivejším komponentom je určite motor, ktorý je rokmi preverený a zvládne toho aj pri základnej údržbe naozaj veľa. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou a jediná vec, ktorá by mohla hnevať, sú brzdy, ktoré celkom často vädnú.
 

 

Royal Enfield Bullet 500

 

Verdikt

Royal Enfield Bullet 500 je vydarený motocykel, ktorý patrí do kategórie "klasika" a tak k nemu tiež musíte pristupovať. Neponúkne drvivé výkony ani modernú výbavu, ale pri jazde u vás určite vykúzli úsmev. Pokojné cestovanie, to je pre tento model úplne ideálny a naozaj sme si to užívali. Motor je výkonný tak akurát, je celkom príjemne úsporný a páčil sa nám aj jeho zvukový prejav. Výbava je slušná a jedinú výčitku sme mali k spätným zrkadlám, ktorá mohli byť rozmernejšie. Po stránke dielenského spracovania je všetko v poriadku a ak venujete tomuto motocyklu aspoň základnú starostlivosť, vydržia vám slúžiť naozaj dlho a dobre. Problémy by mohli robiť iba bubnové brzdy.
 

 

Royal Enfield Bullet 500

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Royal Enfield Bullet 500


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.