Preposlať Sachs Madass 50

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sachs Madass 50

10.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Sachs MadAss 50 je celkom zaujímavý mix malého skútra a mopedu, ktorý ale dopláca na veľa nedorobkov. Jedna z najväčších prekážok pre častejšie užívanie je určite akákoľvek absencia komfortu jazdy. Jazdné vlastnosti sú celkovo nič moc, ale ak vám nevadí tuhé odpruženie, užijete si aj celkom zábavu.

 

Sachs Madass 50

 

Motor

O pohon príjemného skútra Sachs MadAss 50 sa stará celkom vydarený jednovalcový motor so zdvihovým objemom 49.5cc, ktorý dáva najvyšší výkon 2.7 koňa a krútiaci moment 3.2 Nm pri 4200 ot / min. Výkon to síce nie je ktovie ako vysoký, ale motor nás potešil hlavne celkom pokojným behom a ochotou, s akou ide do otáčok. Nebudete najrýchlejší na ceste, ale dynamika skútra je vďaka nízkej hmotnosti slušná a pocitovo pôsobí motor nepatrne výkonnejším dojmom, než aký v skutočnosti má. Maximálna rýchlosť tohto modelu je 45 km / h, ale dosiahnuť ju je celkom problém a budete k tomu potrebovať kopček a vietor v chrbte. Prevodovka má 4 prevodové stupne a boli sme s ňou spokojní, pretože je vhodne odstupňovaná.

 

Jazda a ovládateľnosť

O jazdných vlastnostiach sa tak nejako nedá ani moc hovoriť, MadAss sa proste veľmi špecifickým spôsobom pohybuje a to je tak všetko. Malé kolesá a celkovo malé rozmery sa na kvalite jazdy príliš dobre nepodpísali. Na komfort môžete zabudnúť, ucítite každý kamienok na ceste a pri dlhšej jazde vás bude bolieť celý človek. Pružnosť tlmičov pripomína presmažené palacinky. Musíme ale pochváliť brzdy, ktoré nemajú s týmto drobcom takmer vôbec žiadnu prácu a môžete sa na ne spoľahnúť v akejkoľvek situácii. Rozmery kotúčov sú 260 mm vpredu a 215 mm vzadu. MadAss je po stránke jazdy jednoducho a len zábavná hračka.
 

 

Sachs Madass 50

 

Výbava

Presne ako môžete očakávať, vo výbave toho veľa nedostanete. Palubná doska vyzerá tak trochu ako od kolotočov, ale je celkom prehľadná. Ak sa nám niečo naozaj páčilo, tak to boli predné svetlá, ktoré vyzerajú cool a sú tiež dosť výkonné, takže sa nemusíte báť jazdiť ani pri zhoršených svetelných podmienkach. Spätné zrkadlá sú dostatočne rozmerné a poskytnú vám dobrý prehľad o dianí za vami, čo oceníte hlavne v meste. Nepríliš pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 865 mm a nádrž pojme 4.5 litra paliva, čo stačí na celkom slušný dojazd. Ak nás niečo naozaj potešilo, tak to bola prítomnosť elektrického štartéra i klasického,, nakopávača ". Rozmery pneumatík sú 90/90 x 16 vpredu a 120/80 x 16 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Po stránke dielenského spracovania neočakávajte veľa a nebudete sklamaní. Spracovanie nie je úplne najhoršie, ale priestoru na zlepšenie je tu veľa. Je škoda určitých nevyrovnaností, napríklad už spomínané predné svetlá sú veľmi kvalitné, ale napríklad sedlu a palubnej doske sa výrobca už príliš nevenoval. Na prvý pohľad tento drobček nepôsobí až tak lacným dojmom, ako by sa možno mohlo zdať, ale ak budete chcieť, aby vám niečo vydržal, budete mu musieť venovať čas a nejakú tú údržbu. Jednoduchý motor je pravdepodobne najspoľahlivejšou komponentom a slušne mu sekundujú aj podarené kotúčové brzdy.
 

 

Sachs Madass 50

Verdikt

Sachs MadAss 50 je celkom zaujímavý mix malého skútra a mopedu, ktorý ale dopláca na veľa nedorobkov. Jedna z najväčších prekážok pre častejšie užívanie je určite akákoľvek absencia komfortu jazdy. Jazdné vlastnosti sú celkovo nič moc, ale ak vám nevadí tuhé odpruženie, užijete si aj celkom zábavu. Výbava tu nie je nijaká, palubná doska je škaredá a sedlo nepohodlné. Pochvalu si určite zaslúži veľmi dobrý predný svetlomet a tiež spätné zrkadlá, ktoré vám poskytnú dobrý prehľad o dianí za vami. Dielenské spracovanie zodpovedá nízkej cene a čo sa týka spoľahlivosti, najodolnejšie sú motor a brzdy.
 

 

Sachs Madass 50


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sachs Madass 50


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.