Preposlať Ducati Streetfighter 848 (2011)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ducati Streetfighter 848 (2011)

20.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ducati Streetfighter 848 je veľmi vydarený motocykel, ktorý nás hneď na prvý pohľad zaujal svojím agresívnym dizajnom. Je to určite jeden z najvýraznejších motocyklov na súčasnom trhu a treba podotknúť, že všetku pozornosť si právom zaslúži.

 

Ducati Streetfighter 848 (2011)

 

Motor

O pohon motocykla Ducati Streetfighter 848 sa stará skvelý dvojvalcový motor so zdvihovým objemom 849cc, ktorý disponuje najvyšším výkonom 132 koní a točivým momentom necelých 94 Nm. Tento motor nesie označenie Desmo, je chladený kvapalinou a má 8v rozvod. Najviac sa nám páčili jeho bleskové reakcie na pridanie plynu, motor reaguje naozaj okamžite a záťah je hlavne vo vyšších otáčkach naozaj výbušný. Čím vyššie otáčky, tým sa motor cíti lepšie a tým je aj lepší jeho zvukový prejav. Príjemný je tiež fakt, že pohonná jednotka je veľmi dobre vyladená a beží takmer bez vibrácií. Prevodovka má šesť stupňov, je vhodne odstupňovaná a tiež presná. Maximálna rýchlosť motocykla je 240 km / h.

Jazda a ovládateľnosť

Trumfové eso v rukách tohto streetfighter je určite výborné vyváženie motora a šasi. Motocykel pôsobí veľmi istým dojmom, priľnavosť je fantastická a reakcie na zmenu smeru jazdy sú takmer okamžité. Tento motocykel sa najlepšie hodí na okresky plné zákrut, kde oceníte aj lepivé pneumatiky a fakt, že prostredníctvom riadidiel sa k vám dostane prekvapivo dosť informácií aj dianie pod kolesom. Komfort jazdy síce nie je najlepší, ale odpruženie nie je ani prehnane tvrdé a Ducati sa podarilo nájsť príjemný kompromis. Vďaka celkom pohodlnému sedlu je príjemné aj dlhšie cestovanie. O zastavenie motocykla sa starajú silné kotúčové brzdy, ktoré disponujú kotúčmi o priemere 2 x 320 mm vpredu a 245 mm vzadu. Brzdy sú dostatočne odolné a celkom dobre sa dávkujú.

 

Ducati Streetfighter 848 (2011)

 

Výbava

Výbava je na veľmi dobrej úrovni a dostanete len tie najmodernejšie komponenty, ktoré súčasný trh ponúka. Môžete sa tešiť na nastaviteľnú vidlicu Marzocchi, zadný tlmič Sachs, brzdy Brembo a tiež na lepivé pneumatiky Pirelli Diablo Corsa 3. Sedlo je umiestnené vo výške 840 mm a nádrž pojme 16.5 litra paliva, čo stačí skôr na priemerný dojazd. Súčasťou výbavy je aj kontrola trakcie (DTC), ktorá je nastaviteľná v ôsmich rôznych módoch, takže svoje nastavenia si vyberie každý. Nechýba ani systém DDA, ktorý spätne zaznamenáva rýchlosť, prevodový stupeň, otáčky a polohu plynu. Predné svetlomety sú dostatočne výkonné a spokojní sme boli aj so spätnými zrkadlami, ktoré nám poskytli dobrý prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 180/60 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť


Ducati sa stále považuje za tak trochu exotické motocykle a odráža sa to hlavne na cene, ktorá je proti konkurencii koľkokrát podstatne vyššia. Na druhú stranu dostanete naozaj podarený dizajn a veľmi dobré dielenské spracovanie, ktoré určite patrí k nadpriemeru. Celý motocykel pôsobí poctivým dojmom, všetky komponenty sedia pekne na svojom mieste a nikde nič nevŕzga a to ani na nekvalitnej ceste. Čo sa týka spoľahlivosti, tak tá by mala byť v poriadku, ale stále sa jedná o nový a zatiaľ nie tak preverený model. V priebehu nášho testu sme ale nemali vôbec žiadne problémy a to ani s brzdami, ani s elektronikou a vyzerá to, že spoľahlivosť by mohla byť veľmi dobrá. 

Ducati Streetfighter 848 (2011)

Verdikt

Ducati Streetfighter 848 je veľmi vydarený motocykel, ktorý nás hneď na prvý pohľad zaujal svojím agresívnym dizajnom. Je to určite jeden z najvýraznejších motocyklov na súčasnom trhu a treba podotknúť, že všetku pozornosť si právom zaslúži. Motor je viac než dostatočne výkonný, ide s radosťou do otáčok a disponuje veľmi podarenou zvukovou kulisou. Spokojní sme boli aj s jazdnými vlastnosťami, ktoré najviac vyniknú na kvalitnej ceste plnej zákrut a najsilnejšou zbraňou motocykla je úžasné vyváženie. Výbava je určite nadpriemerná, dostanete veľa moderných komponentov a podarené je aj dielenské spracovanie, proti ktorému sme nemali vôbec žiadne výhrady.

 

Ducati Streetfighter 848 (2011)

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ducati Streetfighter 848 (2011)


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.