Preposlať Honda CBR1000RR Fireblade 2005

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda CBR1000RR Fireblade 2005

10.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Honda CBR1000RR Fireblade je fantastický motocykel, ktorý si vás získa už po niekoľkých málo kilometroch a len tak nepustí. Honda si dala na tomto modeli naozaj záležať, čo je vidieť na každom detaile a jediná negatívna vlastnosť by mohla byť vyššia spotreba paliva. Inak sme boli s týmto modelom spokojní takmer vo všetkých smeroch, motorom počínajúc a kvalitným dielenským spracovaním končiac.

 

Honda CBR1000RR Fireblade 2005

Motor

O pohon motocykla Honda CBR1000RR Fireblade z roku 2005 sa stará špičkový radový štvorvalec so zdvihovým objemom 998cc, ktorý dáva najvyšší výkon 172 koní pri 11250 ot / min a krútiaci moment 115 Nm pri 10000 ot / min. Motor má úžasný zvukový prejav a najviac toho predvádza vo vysokých otáčkach. Záťah v hornom spektre otáčok je neskutočný a len ťažko sa to opisuje. Motor navyše skvele reaguje aj na najmenšie pridanie plynu a celkovo je to jedna z najlepších pohonných jednotiek, s ktorou sme sa kedy stretli. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 10.6s a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 278 km / h. Motocykel bol osadený presnou šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je navyše dobre odstupňovaná.

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú zrejme to najlepšie, čo tento motocykel ponúkne. V základnom nastavení je odpruženie trochu tvrdšie, čo pocítite hlavne na menej kvalitnej ceste, ale charakteristiku tlmičov si môžete nastaviť, takže v tomto smere žiadny problém nie je. Zrejme najlepšie sú reakcie na zmenu smeru jazdy. Čím viac zákrut po ceste stretnete, tým lepšie a motocykel sa do zákrut vrhá priamo s nadšením Stabilita je tiež fantastická a ocenili sme aj výbornú ovládateľnosť a to aj pri nižších rýchlostiach. O zastavenie motocykla sa starajú kotúčové brzdy s kotúčmi o priemere 2 x 320 mm vpredu a 220 mm vzadu a ocenili sme hlavne dostatočnú odolnosť a tiež fakt, že sa brzdy dajú dobre dávkovať.
 

Honda CBR1000RR Fireblade 2005

Výbava

Základná výbava je celkom slušná a dostanete všetko, čo by ste od podobného motocykla mohli očakávať. Palubná doska je príjemne jednoduchá, prehľadná a nemali sme problémy ani s čitateľnosťou na priamom slnečnom svetle. Samotná palubná doska sa skladá z analógového otáčkomera, digitálneho tachometra, ešte jedného digitálneho displeja a samozrejme nechýbajú ani informačné diódy. Sedlo sa nachádza vo výške 820 mm a nádrž pojme 18 litrov paliva, čo stačí na maximálny dojazd okolo 220 km. Predné svetlá sú dostatočne výkonné a spokojní sme boli aj so spätnými zrkadlami, ktoré sú rozmerné a poskytnú vám dobrý prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 190/50 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
V tomto ohľade sme boli s motocyklom veľmi spokojní a opäť sa ukázala takmer legendárna kvalita spracovania motocyklov Honda. Všetko sedí pekne na mieste, nikde nič nevŕzga a nevšimli sme si ani žiadnu vôľu. Vrstva laku je dostatočne silná a celý motocykel je dobre ochránený proti korózii. Čo sa týka celkovej spoľahlivosť, tak s tou by nemali byť žiadne problémy, pretože sú tu použité len tie najkvalitnejšie komponenty. Motor by mal pri správnej údržbe vydržať naozaj veľa a brzdy sú takmer nezničiteľné. U starších modelov sa môže ukázať problém s vyššou spotrebou oleja, takže si na to budete musieť dať pozor a jeho hladinu kontrolovať.

 

Honda CBR1000RR Fireblade 2005

Verdikt

Honda CBR1000RR Fireblade je fantastický motocykel, ktorý si vás získa už po niekoľkých málo kilometroch a len tak nepustí. Honda si dala na tomto modeli naozaj záležať, čo je vidieť na každom detaile a jediná negatívna vlastnosť by mohla byť vyššia spotreba paliva. Inak sme boli s týmto modelom spokojní takmer vo všetkých smeroch, motorom počínajúc a kvalitným dielenským spracovaním končiac. Jazdné vlastnosť sú úžasné a to hlavne na kvalitnej ceste plnej zákrut a na okruhu, kde sa Honda cíti ako doma. Ocenili sme tiež dobrú základnú výbavu v čele s prehľadnou a dobre čitateľnou palubnou doskou. Spoľahlivosť je výborná, ale mali by ste si dať pozor na konzumáciu oleja, ktorá sa môže časom prejaviť a je preto potreba jeho hladinu kontrolovať.

 

Honda CBR1000RR Fireblade 2005

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda CBR1000RR Fireblade 2005


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.