Preposlať Kawasaki ZX-10R 2005

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kawasaki ZX-10R 2005

14.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Kawasaki ZX-10R sa stala legendou takmer okamžite po svojom uvedení na trh a treba podotknúť, že si tento status zaslúži. Prešli sme si model z roku 2005 a najviac nás určite dostal motor a jazdné vlastnosti.

 

Kawasaki ZX-10R 2005

 

Motor

O pohon motocykla Kawasaki ZX-10R z roku 2005 sa stará skvelý, kvapalinou chladený radový štvorvalec so zdvihovým objemom 998cc, ktorý dáva najvyšší výkon 175 koní pri 11700 ot / min a krútiaci moment 115 Nm pri 9500 ot / min. Hodnoty sú to naozaj veľmi dobré, záťah motora je fantastický, rovnako tak ako jeho zvukový prejav a aby ste z neho dostali to najlepšie, budete ho musieť trochu popohnať do vyšších otáčok. To ale vôbec nevadí, pretože motor sa vytáča zľahka a vysoké otáčky vyložene zbožňuje. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 10.7 sekúnd a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 295 km / h. Testovaný model bol osadený veľmi presnou šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je vhodne odstupňovaná a boli sme s ňou skrátka spokojní.

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú skvelé a najviac sme ocenili fantastickú stabilitu za akejkoľvek situácie. Šasi je výborne vyvážené a motocykel vie byť na jednu stranu krásne predvídateľný, ale na druhú môže byť tiež horšie zvládnuteľný a to hlavne ak to preženiete. Ovládateľnosť je hlavne pri vyšších rýchlostiach veľmi dobrá, Kawasaki ide do zákrut s nadšením a krásne reaguje na každú zmenu smeru jazdy. Vypichnúť určite musíme tiež odolné a výkonné kotúčové brzdy, ktoré disponujú kotúčmi o priemere 2 x 300mm vpredu a 220 mm vzadu. Okrem toho, že nevädnú ani pri agresívnom používaní, sa tiež dobre dávkujú a môžete sa na ne spoľahnúť.

 

Kawasaki ZX-10R 2005

 

Výbava

Základná výbava je len priemerná, ale všetko dôležité a pre jazdu nevyhnutné tu nájdete. Palubná doska je celkom moderná, skladá sa z otáčkomera a uprostred umiestneného digitálneho tachometra, ale mohla byť prehľadnejšia a čitateľnosť na priamom slnečnom svetle tiež nie je žiadna sláva. Sedlo je umiestnené vo výške 825 mm a nádrž pojme 17 litrov paliva, čo stačí na dojazd približne 225 km. Predný svetlomet je dostatočne výkonný a spokojní sme boli aj so spätnými zrkadlami, ktoré sú dostatočne rozmerné a poskytnú vám slušný prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 190/50 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť

Slávna japonská štvorka produkuje naozaj kvalitné motocykle a Kawasaki sa v posledných rokoch na Hondu celkom dobre dotiahla. To isté platí o dnešnom testovanom motocykli. Dielenské spracovanie je výborné, nikde nič nevŕzga a všetky komponenty sedia pekne na svojom mieste. Motocykel je síce trochu náchylnejší na koróziu a v tomto ohľade sa o neho budete musieť postarať, ale to je tiež jediný nedostatok, ktorý sme zaregistrovali. Po stránke spoľahlivosti by malo byť všetko v úplnom poriadku, motor je dostatočne odolný a to isté platí aj pre brzdy. Tie sú takmer nezničiteľné a nevadí im ani necitlivé zaobchádzanie. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou, takže po stránke spoľahlivosti môžeme tento motocykel odporučiť.

 

Kawasaki ZX-10R 2005

 

Verdikt

Kawasaki ZX-10R sa stala legendou takmer okamžite po svojom uvedení na trh a treba podotknúť, že si tento status zaslúži. Prešli sme si model z roku 2005 a najviac nás určite dostal motor a jazdné vlastnosti. Motor ponúkne drvivý výkon, bleskovú odozvu na pridanie plynu a v neposlednom rade tiež charizmatický zvukový prejav. Jazdné vlastnosti najviac vyniknú na okruhu alebo na kvalitnej ceste plnej zákrut. Tam najviac oceníte skvelú stabilitu a ochotu motocykla ísť do zákrut. Výbava je len priemerná a ocenili by sme prehľadnejšie a lepšie čitateľnú palubnú dosku. Úroveň dielenského spracovania je výborná, len na koróziu si budete musieť dať pozor a ak sa budete motocykla aspoň trochu venovať, určite vám bude slúžiť dobre a dlho. 

Kawasaki ZX-10R 2005

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kawasaki ZX-10R 2005


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.