Preposlať Rieju RS3 125 LC

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Rieju RS3 125 LC

04.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Rieju RS3 125 LC je vcelku slušný motocykel, ktorý ponúkne za prijateľnú cenu vydarený motor a veľmi dobrú výbavu. Má síce niekoľko i vážnejších nedostatkov, ale to je daň za nižšiu cenu ako u konkurenčných motocyklov.

 

Rieju RS3 125 LC

Motor

O pohon motocykla Rieju RS3 125 LC sa stará vcelku podarený jednovalcový motor Minarelli, ktorý používa napríklad aj konkurenčná Yamaha YZF-R125. Jediný rozdiel je, že v RS3 motor disponuje namiesto priameho vstreku paliva karburátorom. Zo zdvihového objemu 124cc sa podarilo dostať najvyšší výkon 15 koní a krútiaci moment 12.2 Nm. Motor ožíva až vo vyšších otáčkach, kedy má príjemne nabrúsený zvukový prejav a na pridanie plynu reaguje veľmi rýchlo. Najvyššia rýchlosť motocykla je necelých 130 km / h, pričom ideálna cestovná rýchlosť leží na hranici 100 km / h. Prevodovka je vcelku presná a boli sme spokojní aj s odstupňovaním jednotlivých stupňov.

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú priemerné a po pravde, očakávali sme trochu lepšiu agilitu i ovládateľnosť. Hmotnosť motocykla je príjemných 128 kg, ale pocitovo je motocykel trochu ťažší a na zmenu smeru jazdy nereaguje tak svižne, ako sme očakávali. Priľnavosť je vcelku slušná, ale pri vyšších rýchlostiach nie je stabilita ktovie ako výborná a motocykel pôsobil ľahko nervóznym dojmom. Odpruženie je naladené skôr na mäkšiu notu a pri agresívnom brzdení sa predok celkom ponára do cesty, čo nie je vôbec príjemné. Samotné brzdy sú dobré, sú dostatočne silné a celkom dobre sa dávkujú. Rozmery kotúčov sú 280 mm vpredu a 220 mm vzadu.
 

Rieju RS3 125 LC

Výbava

Výbava je naozaj dobrá a jedná sa o jednu z najlepších vlastností tohto modelu. Najviac sa nám páčila prehľadná palubná doska, ktorá je bez problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle a obsahuje aj indikátor zaradeného rýchlostného stupňa, čo je praktické. Sedlo motocykla sa nachádza vo výške 845mm a nádrž pojme 12 litrov paliva, čo stačí na celkom slušný dojazd. Spätné zrkadlá sú dostatočne rozmerné a poskytnú vám dobrý prehľad o dianí za vami, ale riadidlá mohli byť trochu komunikatívnejšie. Predné svetlomety sú dostatočne výkonné a nemusíte sa tak báť ani jazdy v horších svetelných podmienkach. Rozmery pneumatík sú 100/80/17 vpredu a 130/70/17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť

Tento motocykel síce zdieľa motor s Yamahou YZF-R125, ale úroveň dielenského spracovania je rozdielna. Rieju RS3 125 LC je lacnejší a presne tak aj pôsobí. Dielenské spracovanie je len priemerné a časom sme našli niekoľko vecí, ktoré nás vyložene štvali. Tou najvýraznejšou boli spätné zrkadlá, ktoré sa pri vysokých rýchlostiach často sklopili a nie príliš kvalitné veterný štít, ktorý mal vôľu a vŕzgal. Kvalita laku tiež nie je najlepšia a konkurencia v podobe Hondy, Aprilie alebo už spomínanej Yamahy je na tom v tomto smere podstatne lepšie. Kvalita dielenského spracovania sa prejaví hlavne po viac rokoch prevádzky. Vďaka kvalitnému motoru by mala byť spoľahlivosť po tejto stránke nadpriemerná a celkom dobrý dojem v nás zanechali tiež odolné brzdy.

 

Rieju RS3 125 LC

Verdikt

Rieju RS3 125 LC je vcelku slušný motocykel, ktorý ponúkne za prijateľnú cenu vydarený motor a veľmi dobrú výbavu. Má síce niekoľko i vážnejších nedostatkov, ale to je daň za nižšiu cenu ako u konkurenčných motocyklov. Jazdné vlastnosti tohto modelu sú iba priemerné, čakali sme hlavne trochu lepšiu agilitu a manévrovateľnosť tiež nepatrí k najlepším. Dielenské spracovanie je o triedu pod konkurenciou a najviac nám vadili spätné zrkadlá, ktoré sa pri vysokých rýchlostiach samé sklopili. Jedna z najlepších vlastností tohto motocykla je určite výborná výbava, prehľadná palubná doska a vydarený dizajn. 

Rieju RS3 125 LC

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Rieju RS3 125 LC


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.