Preposlať Royal Enfield Bullet Electra

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Royal Enfield Bullet Electra

18.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Royal Enfield Bullet Electra je príjemný retro motocykel, ktorý si získal celkom slušnú obľubu a to hlavne vďaka podarenému dizajnu a priaznivej cene. Je to ideálny model hlavne pre pokojné prechádzky na cestách v peknom počasí, kedy si najviac užijete komfortné odpruženie a vcelku pohodlné sedlo.

 

Royal Enfield Bullet Electra

 

Motor

O pohon motocykla Royal Enfield Bullet Electra sa stará jednovalcový motor so zdvihovým objemom 499ccm, ktorý dáva najvyšší výkon 25 koní a krútiaci moment 39.5 Nm. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 17.5s, čo síce nie je ktovie ako oslnivý výsledok, ale v tomto prípade sa na výkony príliš nehrá. Jedná sa o retro motocykel a presne tak k nemu musíte pristupovať. Motor beží vcelku pokojne, jedná sa o celkom príjemného spoločníka a rýchlo sme si na neho zvykli. Najvyššia rýchlosť tohto modelu sa pohybuje okolo 125 km / h, avšak ideálna cestovná rýchlosť leží na hranici 80 km / h. Päťstupňová prevodovka je vcelku slušná, síce nepatrí k najpresnejším, ale keď si na ňu zvyknete, pracuje sa s ňou príjemne.

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú zamerané prevažne na komfort, nejaké športové výkony od tohto motocykla nemôžete očakávať. Tento motocykel je ideálny hlavne na pokojné korzovanie na cestách, pričom vďaka komfortnému odpruženiu si užijete plnú jazdu aj na menej kvalitnej ceste. Bohužiaľ, kvôli vyššej hmotnosti, ktorá činí 197 kg, je manévrovateľnosť pri nižších rýchlostiach trochu ťažšia a do mesta sa tak motocykel príliš nehodí. Brzdy sú celkom dobré, aj keď majú tendencie pri agresívnom používaní nepatrne vädnúť, sú celkom silné a problémy so zastavením motocykla naozaj nemajú. Na prednom kolese sa nachádza kotúč s priemerom 280 mm a na zadnom kolese je bubon.
 

Royal Enfield Bullet Electra

Výbava

Výbava patrí skôr k tým základným, avšak tu nájdete všetko, čo by ste od podobne zameraného motocykla mohli očakávať. Je to retro motocykel so všetkým ako má byť a presne podľa toho je vyvedená tiež vydarená palubná doska. Tá sa skladá iba z tachometra a ukazovateľa stavu paliva, pričom sme ocenili hlavne veľmi dobrú prehľadnosť a čitateľnosť aj na priamom slnečnom svetle. Spätné zrkadlá sú dostatočne rozmerné a bez problémov vám poskytnú dobrý prehľad o dianí za vami. Nepáčil sa nám iba predný svetlomet, ktorý nie je príliš výkonný a pri horších svetelných podmienkach je jazda trochu ťažšia. Celkom pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 770 mm a nádrž pojme 14.5 litra paliva, čo stačí na štedrý dojazd okolo 380 km. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 140/60 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť

Dielenské spracovanie je priemerné a ak chcete, aby vám motocykel niečo vydržal, budete sa mu musieť aspoň trochu venovať. Hlavne vrstva laku si zaslúži vašu pozornosť, pretože lak je náchylný na nepriaznivé podmienky a mohol by rýchlo zájsť. Čo sa týka spoľahlivosti, tak v tomto smere by malo byť všetko v poriadku, motor aj brzdy sú celkom odolné a ak motoru doprajete pravidelné servisné prehliadky, mal by vám slúžiť dobre a dlho. Spoľahlivosť celkovo veľmi závisí od toho, ako sa o motocykel budete starať. Odporúčame hlavne vyhnúť sa častým jazdám v nepriaznivých vonkajších podmienkach.
 

Royal Enfield Bullet Electra

Verdikt

Royal Enfield Bullet Electra je príjemný retro motocykel, ktorý si získal celkom slušnú obľubu a to hlavne vďaka podarenému dizajnu a priaznivej cene. Je to ideálny model hlavne pre pokojné prechádzky na cestách v peknom počasí, kedy si najviac užijete komfortné odpruženie a vcelku pohodlné sedlo. Motor síce výkonom príliš neoplýva, ale je dobre vyvážený, beží pokojne a celkovo sa jedná o celkom príjemnú pohonnú jednotku. Výbava je základná, ale dostatočná a ak motocyklu doprajete pravidelnú a poctivú údržbu, problémy nebudete mať ani so spoľahlivosťou.

 

Royal Enfield Bullet Electra

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Royal Enfield Bullet Electra


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.