Preposlať Triumph Speedmaster 2011

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Triumph Speedmaster 2011

21.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Triumph Speedmaster sa naozaj podaril a za príjemnú cenu dostanete vyspelý motocykel, ktorý poteší svojou vyrovnanosťou a dobrým naladením. V dnešnej recenzii sa pozrieme, čo tento model dokáže ponúknuť.

 

Triumph Speedmaster 2011

 

Motor


O pohon motocykla Triumph Speedmaster sa stará veľmi podarený motor so zdvihovým objemom 865cc, ktorý disponuje najvyšším výkonom 60 koní a krútiacim momentom 72 Nm. Parametre sú to celkom solídne, ale konkurenčné motory o podobnom zdvihovom objeme vie ponúknuť výkon aj vyššie. Nie je to ale len o výkone, veľmi sa nám páčil prejav motora, ktorý je príjemne pokojný a pohonná jednotka sa tiež vyznačuje slušným záťahom už v stredných otáčkach. Na pridanie plynu reaguje takmer okamžite, takže s motorom sme boli spokojní. Maximálna rýchlosť tohto modelu je 176 km / ha prevodovka má päť stupňov, ktoré sú vhodne odstupňované a pracovalo sa nám s ňou dobre.

 

 

Jazda a ovládateľnosť


Jazdné vlastnosti sú celkom slušné, ale úplne špičkové výkony tento model na ceste nepredvádza. Motocykla sa príliš nechce do zákrut a priľnavosť tiež nepatrí k najsilnejším vlastnostiam jazdy. Na druhú stranu, komfort je na celkom slušnej úrovni, sedlo je pohodlné a dlhšie cestovanie nie je žiadny problém. Len na naozaj nekvalitné ceste dostávajú tlmiče zabrať a miera komfortu potom rýchlo klesá. O zastavenie sa starajú kotúčové brzdy na oboch kolesách, na prednom sa nachádza kotúč s priemerom 310 mm a na zadnom menšie, 285 mm kotúč. Brzdy sú dostatočne výkonné, odolné a nevädnú ani pri agresívnejším používaní.

 

Triumph Speedmaster 2011

Výbava


Výbava je na celkom solídnej úrovni av základu dostanete všetko, čo by ste od podobne zameraného motocykla očakávali. Zapáčilo sa nám hlavne pohodlné sedlo, ktoré je dostatočne rozmerné a nachádza sa vo výške 690 mm. Nádrž pojme 19.3 litra paliva, čo je celkom slušné a stačí to na príjemne dlhý dojazd. Palubná doska je veľmi minimalistická, ale je prehľadná a bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. V tachometra sa nachádza aj malý informačný displej. Rozmery pneumatík sú 100/90x19 vpredu a 170/80x15 vzadu. Prostredníctvom riadidiel sa k vám dostane dostatok informácií o dianí na ceste a spätné zrkadlá sprostredkovávajú dobrý prehľad o dianí za vami.

 

 

Kvalita a spoľahlivosť


V tomto smere sme si nemohli takmer vôbec na nič sťažovať a dielenské spracovanie motocykla je naozaj perfektné. Všetko sedí pekne na svojom mieste a nejakého vŕzganie alebo podobných nešvárov sme si nevšimli ani na nekvalitné ceste. Vrstva laku je dostatočne silná a celý motocykel pôsobí pekne poctivým dojmom. Motor je pevný, mal by veľa vydržať a stačí mu len základná údržba. Kolesá síce pôsobí trochu budgetovým dojmom, ale to bola zároveň aj jediná vec, ktorá sa nám úplne nepáčilo. Čo sa týka spoľahlivosti, tak v tomto smere by malo byť všetko v poriadku av priebehu nášho testu fungovalo všetko na jednotku.  

Triumph Speedmaster 2011

Verdikt

Triumph Speedmaster sa naozaj podaril a za príjemnú cenu dostanete vyspelý motocykel, ktorý poteší svojou vyrovnanosťou a dobrým naladením. Motor má výkon tak akurát, dobre reaguje už v stredných otáčkach a celkovo sa jedná o príjemného spoločníka aj na dlhšie cesty. Jazdné vlastnosti nie sú úplne špičkové, ale miera komfortu je dobrá a vďaka pohodlnému sedlu sa môžete bez obáv pustiť aj niekam ďalej. Výbava je slušná, a ak musíme niečo vyzdvihnúť, tak je to veľmi podarené dielenské spracovanie. Je to taký ten poctivý, pevný motocykel, na ktorom je kvalitné spracovanie vidieť už na prvý pohľad.

 

Triumph Speedmaster 2011

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Triumph Speedmaster 2011


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.