Preposlať Husqvarna Nuda 900 - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Husqvarna Nuda 900 - recenzia

08.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Husqvarna Nuda 900 je veľmi vydarený motocykel a je to vlastne prvý cestný model Husqvarny od roku 2007, kedy túto firmu odkúpilo nemeckej BMW. Vplyv BMW je vidieť takmer na každom kroku a určite je to vplyv pozitívny.

 

Husqvarna Nuda 900 - recenzia

 

Motor


O pohon motocykla Husqvarna Nuda 900 sa stará celkom vydarený dvojvalcový motor so zdvihovým objemom 898cc, ktorý dáva najvyšší výkon 105 koní a krútiaci moment dosahuje hodnoty 100 Nm. Jedná sa o prepracovaný motor F800 od BMW a okrem iného má nové hlavy valcov alebo napríklad väčšie ventily. Záťah motora je skvelý, na pridanie plynu reaguje okamžite a motocykel je vďaka nemu príjemne rýchly a dynamický. Celkom dobre zaťahuje už v stredných otáčkach, takže sa jedná o príjemného spoločníka aj pri obyčajnom jazdenie. Navyše beží takmer bez vibrácií, takže sme s motorom boli naozaj spokojní. Najvyššia rýchlosť motocykla je 200 km / h. Šesťstupňová prevodovka je dostatočne presná a radilo sa nám s ňou dobre.

 

 

Jazda a ovládateľnosť


Motocykle tohto typu sú väčšinou tvrdé, nepoddajné a po niekoľkých kilometroch sa tešíte, až z nich zlezte. V tomto ohľade nás Husqvarna celkom príjemne prekvapila. Je pohodlná, sedlo je rozmerné a do rýchlosti približne 130 km / h vám veterný štít poskytne veľmi dobrú ochranu. Tlmiče poskytnú okrem prekvapivého komfortu tiež skvelou istotu aj v ostrých zákrutách a ocenili sme aj skvelú stabilitu aj pri vyšších rýchlostiach. Kladné dojmy v nás zanechali aj kotúčové brzdy, ktoré sú od spoločnosti Brembo - motocykel je osadený kotúčmi o rozmere 2 x 320 mm vpredu a 265 mm vzadu. Okrem toho, že sú odolné, tak sa tiež dobre dávkujú a nevädnú ani pri agresívnejším používaní.

 

Husqvarna Nuda 900 - recenzia

 

Výbava


Základná výbava je naozaj iba základné a dostanete v nej veci len nevyhnutné. V tomto smere je vidieť vplyv BMW, pretože veľa doplnkovej výbavy si môžete dokúpiť, takže ak nemáte hlbšie do vrecka, môžete tu mať napríklad vyhrievané riadidlá, rôzne karbónové a kožené doplnky alebo športový výfuk. Palubná doska je veľmi jednoduchá, pôsobí celkom moderne a je tiež bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Pohodlné a rozmerné sedlo je umiestnené vo výške 870 mm a nádrž pojme 13 litrov paliva, čo stačí na dojazd približne 240 km. Motocykel je vybavený aj skvelými pneumatikami Metzler Sportec M5 Interact, ktoré majú nemalý podiel na dobrej interakcii s cestou. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 180/55 x 17 vzadu.

 

 

Kvalita a spoľahlivosť


V tomto smere sme si nemohli na nič sťažovať a opäť je tu vidieť docela veľký vplyv BMW, ktoré do továrne priniesli prísnejšie kvalitu kontroly. Dielenské spracovanie je na úrovni, šasi je veľmi dobre vyrobené a všetky komponenty sedí pekne na svojom mieste. Mašina je už na prvý pohľad robustné, odolná a po nasadnutí a niekoľkých prvých kilometroch je to ešte lepšie. So spoľahlivosťou by nemali byť žiadne závažnejšie problémy, motor je preverený, odolný a podobne sú na tom aj kotúčové brzdy. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou, takže spoľahlivosť sa zdá byť v poriadku.
 

 

Husqvarna Nuda 900 - recenzia

Verdikt


Husqvarna Nuda 900 je veľmi vydarený motocykel a je to vlastne prvý cestný model Husqvarny od roku 2007, kedy túto firmu odkúpilo nemeckej BMW. Vplyv BMW je vidieť takmer na každom kroku a určite je to vplyv pozitívny. Napríklad motor, ktorý od BMW pochádza, je dostatočne výkonný, slušne zaťahuje už v stredných otáčkach a veľmi rýchlo sme sa s ním zžili. Jazdné vlastnosti sú výborné a jedná sa pravdepodobne o to najlepšie, čo tento model ponúkne. Sedlo je rozmerné a pohodlné, takže si užijete vysokú úroveň komfortu, ale nebudete ochudobnení ani o skvelú priľnavosť a ochotu zatáčať. Výbava je základná, avšak za príplatok si môžete veľa komponentov dokúpiť. Po stránke dielenského spracovania sme nemali k motocyklu vôbec žiadne pripomienky av tomto ohľade je všetko takmer perfektné.

Husqvarna Nuda 900 - recenzia

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Husqvarna Nuda 900 - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.