Preposlať Kawasaki Versys 1000 (2012) - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kawasaki Versys 1000 (2012) - prvé dojmy

28.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Kawasaki Versys 1000 je skvelý motocykel, ktorý patrí medzi najrýchlejšie modely vo svojej kategórii, a ak hľadáte stroj, ktorý prehĺta kilometer za kilometrom s nadšením a veľmi dobrou úrovňou komfortu, ste na správnej adrese.

 

Kawasaki Versys 1000 (2012) - prvé dojmy

Motor

Pohonná jednotka je jednou z najsilnejších zbraní dnes testovaného Kawasaki Versys 1000. O pohon tohto motocykla sa stará skvelý štvorvalec so zdvihovým objemom 1043cc, ktorý dáva najvyšší výkon 118 koní a krútiaci moment 102 Nm. Hodnoty sú to veľmi dobré a stačia na zrýchlenie z pokoja na ¼ míle za rovných 11 sekúnd a maximálnu rýchlosť okolo 224 km / h. Záťah motora je veľmi príjemný už v stredných otáčkach a zapáčil sa nám aj jeho charizmatický zvukový prejav. Navyše je veľmi dobre vyladený a beží takmer bez vibrácií, takže sa jedná o príjemného každodenného spoločníka. Presná prevodovka má šesť stupňov a páčila sa nám ako jej presnosť, tak odstupňovanie.

 

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú aj napriek vyššej hmotnosti motocykla veľmi dobré a v 90% situáciách slušne predvídateľné. Jediné, čo sa nám trochu nezdalo, bola odozva pri agresívnejšej jazde, ktorá nie je príliš dobrá a len ťažko sa odhaduje, koľko toho motocykel, respektíve jeho tlmiče, ešte znesú. Manévrovateľnosť je celkom slušná a vďaka pohodlnej pozícii za riadidlami nám nerobilo problémy ani dlhšie cestovanie. Určite musíme pochváliť perfektné brzdy so systémom ABS, ktoré vám dajú istotu pri akejkoľvek situácii a môžete sa na ne vždy spoľahnúť. Sú silné, odolné a nevädnú ani pri agresívnejšom používaní. Rozmery kotúčov sú 2x300 mm vpredu a 250 mm vzadu.

 

Kawasaki Versys 1000 (2012) - prvé dojmy

 

Výbava

K výbave sme nemali takmer žiadne pripomienky a už v základe dostanete už spomínaný systém ABS alebo novú kontrolu trakcie, nastaviteľnú v troch úrovniach. Potešia tiež nastaviteľné tlmiče a keby sa vám základná výbava zdala nedostatočná, môžete si motocykel samozrejme poriadne dovybaviť z príplatkového katalógu. Celkom pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 845 mm a nádrž pojme 21 litrov paliva, čo stačí na štedrý dojazd okolo 320 km. Palubná doska je moderná a skladá sa z analógového otáčkomera a digitálneho displeja, ktorý je ale na priamom slnečnom svetle trochu ťažšie čitateľný. Rozmery pneumatík sú 120/70x17 vpredu a 180/55x17 vzadu.

 

 

Kvalita a spoľahlivosť

Tento motocykel sa okrem iného vyznačuje celkom príjemnou cenou, ktorá je v porovnaní s priamou konkurenciou nižšia. To sa ale nijako nepremietlo do dielenského spracovania, ktoré je výborné a motocykel pôsobí veľmi poctivým a kvalitným dojmom. Nie je žiadny dôvod pochybovať o spoľahlivosti, na ktorej sa najviac podpísal preverený motor. Ten je takmer nezničiteľný, stačí mu len základná údržba a problémy mu nerobí ani menej šetrné zaobchádzanie. To isté sa dá povedať aj o brzdách, ktoré pôsobia veľmi odolne a spoľahlivo. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou, takže po stránke spoľahlivosti môžeme tento motocykel určite odporučiť.
 

 

Kawasaki Versys 1000 (2012) - prvé dojmy

 

Verdikt

Kawasaki Versys 1000 je skvelý motocykel, ktorý patrí medzi najrýchlejšie modely vo svojej kategórii a ak hľadáte stroj, ktorý prehĺta kilometer za kilometrom s nadšením a veľmi dobrou úrovňou komfortu, ste na správnej adrese. Motor je dostatočne výkonný, dobre vyladený a vďaka vysokému krútiacemu momentu sa jedná o ideálneho spoločníka pre každodennú jazdu. Základná výbava je veľmi dobrá, dostanete napríklad ABS alebo kontrolu trakcie a námietky sme nemali ani k dielenskému spracovaniu. Keď pripočítate priaznivú cenu, vyjde vám jeden z najvydarenejších motocyklov súčasnosti.
 

 

Kawasaki Versys 1000 (2012) - prvé dojmy

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kawasaki Versys 1000 (2012) - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.