Preposlať Yamaha T-Max 2012

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha T-Max 2012

19.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Yamaha T-Max je veľmi vydarený skúter, ktorý patrí vo svojej kategórii medzi tie vôbec najlepšie a ak chcete športový výzor a agilné jazdné vlastnosti, tento model je pre vás ideálny. Poďme sa pozrieť, ako si T-Max viedol v teste.

 

Yamaha T-Max 2012

 

Motor


O pohon novej verzie skútri Yamaha T-Max sa stará veľmi vydarený dvojvalcový motor so zdvihovým objemom 530cc, ktorý disponuje najvyšším výkonom 46.5 koní a krútiacim momentom 52.3 Nm. Proti predchádzajúcej verzii je tento motor nepatrne objemnejší a hlavne má vyšší krútiaci moment, čo oceníte najmä pri predbiehaní. Tento skúter naozaj nie je žiadny leňoch, motor zaťahuje s vervou a na svetlách necháte väčšinu účastníkov cestnej premávky za sebou. Maximálna rýchlosť je až 176 km / h, pričom ideálna cestovná rýchlosť sa pohybuje na hranici 110 km / h. U motora sme ocenili aj jeho sympatický prejav a vyrovnaný beh.

 

 

 

Jazda a ovládateľnosť


Jazdné vlastnosti tohto modelu sú veľmi dobré a medzi veľkými skútrami je táto Yamaha určite jedna z najlepších. Prekvapila nás hlavne veľmi dobrá priľnavosť a tiež spôsob, akým T-Max zatáča. Na kľukatej ceste si užijete dostatok zábavy, skúter skvele reaguje na zmeny smeru jazdy a počúva na slovo pri akejkoľvek situácii. Aj napriek nie úplne nízkej hmotnosti pôsobí Yamaha agilne, svižne a hlavne veľmi sebavedome. O zastavenie sa starajú hydraulické kotúčové brzdy, pričom vpredu sa nachádza dvojitý kotúč s priemerom 2 x 267 mm a zadný kotúč disponuje priemerom 282 mm. Brzdy sa dobre dávkujú, nevädnú ani pri náročnejšom používaním a celkovo sme s nimi boli spokojní.
 

 

Yamaha T-Max 2012

 

Výbava


Základná výbava je štandardná a za svoje peniaze dostanete všetko, čo by ste mohli pre jazdu potrebovať. Úložný priestor pod sedlom je tak akurát objemný, aby pojal plnohodnotnú prilbu a nejakú tú krabičku s desiatou. Páčil sa nám veterný štít nastaviteľný v dvoch polohách a tiež vydarená palubná doska. Tá obsahuje analógový otáčkomer, tachometer a uprostred sa nachádza malý LCD displej s údajmi z palubného počítača. Sedlo sa nachádza vo výške 800 mm a nádrž pojme 15 litrov paliva, čo stačí na celkom slušný dojazd. Trochu nás sklamala absencia ABS, u takto výkonného a nie úplne lacného modelu by malo byť ABS v základe (v niektorých krajinách by ale mala byť táto verzia k dispozícii). Rozmery pneumatík sú 120/70-15 vpredu a 160/60-15 vzadu.

 

 

 

 

Kvalita a spoľahlivosť


Po stránke dielenského spracovania je všetko v úplnom poriadku, skúter je spracovaný veľmi dobre, pôsobí pevným a naozaj kvalitným dojmom. Všetko sedí pekne na svojom mieste a nevšimli sme si žiadne vŕzganie alebo podobné nešváry. Jedná sa ale o nový model, takže spoľahlivosť ukáže až čas, ale ak bude spoľahlivosť rovnako dobrá, ako u predchádzajúcej verzie, budeme spokojní. V priebehu nášho krátkeho testu sme nezaznamenali vôbec žiadne problémy a všetko sa zdalo byť v úplnom poriadku.
 

Yamaha T-Max 2012

 

Verdikt


Yamaha T-Max je veľmi vydarený skúter, ktorý patrí vo svojej kategórii medzi tie vôbec najlepšie a ak chcete športový výzor a agilné jazdné vlastnosti, tento model je pre vás ideálny. Motor je dostatočne výkonný, veľmi dobre zaťahuje už v nižších otáčkach a celkovému štýlu skútra sa dobre hodí. Jazdné vlastnosti sú skvelé, ocenili sme hlavne výborné správanie v zákrutách a istotu odpruženia pri akejkoľvek situácii. Výbava je skôr základná, určite by sme uvítali ABS už v základe, ale zvyšok je celkom v poriadku a poteší hlavne nastaviteľný veterný štít a moderné palubná doska, ktorá je dobre čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Úroveň dielenského spracovania je veľmi dobrá a Yamaha pôsobí príjemne kvalitným dojmom.
 

 

Yamaha T-Max 2012

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Yamaha T-Max 2012


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.