Preposlať Piaggio MP3 Yourban 125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Piaggio MP3 Yourban 125

13.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Piaggio MP3 Yourban 125 je veľmi osobitý skúter, ktorý vám, keď prežriete vyššiu obstarávaciu cenu, ponúkne dobré zvezenie a výbornú úroveň stability. V dnešnej recenzii sa pozrieme, ako si tento model viedol v teste.

 

Piaggio MP3 Yourban 125

 

Motor


O pohon skútra Piaggio MP3 Yourban 125 sa stará celkom podarený motor so zdvihovým objemom 124cc, ktorý dáva najvyšší výkon 15 koní a krútiaci moment 16.3 Nm. Výkon to nie je nijako zázračný a skúter je navyše dosť ťažký, ale reakcie na pridanie plynu sú slušné a celkovo motor reaguje dobre. Pohonná jednotka začne mať problémy až vo vyšších rýchlostiach, do približne 50 km / h zrýchľuje solídne, avšak nad touto hranicou sa mu už moc pridávať nechce. Vďaka tomu je tento model vhodný hlavne do mesta. Zvukový prejav motora je príjemný a ocenili sme aj to, že je dobre vyladený a beží takmer bez vibrácií. Spotreba je vzhľadom k hmotnosti vyššia, ako u podobne výkonnej konkurencie.

 

 

 

 

Jazda a ovládateľnosť


Jazdné vlastnosti sú pravdepodobne to najlepšie, čo tento skúter ponúkne a dve kolesá vpredu sú jednoducho vo väčšine situácií výhodou. Ťažký predok vám síce nedopraje ktovie akú odozvu, ale stabilita skútra je výborná a to takmer na akomkoľvek povrchu. Ďalšia výhoda je tá, že keď prídete na stopku, tak nemusíte dávať nohu na zem, aby ste udržali stabilitu a pri parkovaní nebudete potrebovať stojan. Aj na menej kvalitnej ceste si užijete dostatok komfortu a v mestskej džungli sa budete cítiť ako ryba vo vode. O zastavenie sa starajú výkonné kotúčové brzdy s kotúčmi o priemere 2 x 240 mm vpredu a 240 mm vpredu, pričom určite oceníte vysokú výdrž a tiež fakt, že sa dobre dávkujú.
 

 

Piaggio MP3 Yourban 125

 

Výbava


Výbava je ďalšia vlastnosť, ktorá si zaslúži pochvalu. Najviac sa nám páčila moderná palubná doska, ktorá obsahuje palubný počítač s ukazovateľom stavu paliva, okolitej teploty a tiež voltmeter. Predný veterný štít je síce celkom malý, avšak takú rýchlosť, aby prestal byť úplne užitočný, určite nedosiahnete. Sedlo je vcelku pohodlné a pozícia za riadidlami dobrá, takže sme sa necítili unavení ani pri dlhších cestách. Pod sedlom sa samozrejme nachádza úložný priestor, ktorý toho pojme celkom dosť a v tejto kategórii patrí medzi tie najobjemnejšie. Rozmery pneumatík sú 110/70/13 x 2 vpredu a 140/60/14 vzadu. Pri jazde v meste sme ocenili rozmerné spätné zrkadlá a pri nočnej jazde prídu určite vhod výkonné svetlomety.

 

 

 

 

Kvalita a spoľahlivosť


Úroveň dielenského spracovania je na veľmi dobrej úrovni, skúter pôsobí pevne, solídne a všetky komponenty sedia presne tam, kde majú. Nezaznamenali sme žiadne vŕzganie a to ani na nekvalitnom povrchu v meste. Čo sa týka celkovej spoľahlivosti, tak tu ukáže len čas, ale podľa prvých dojmov sa dá usudzovať, že spoľahlivosť bude na vysokej úrovni. Hlavne brzdy pôsobia naozaj pevne a dá sa na ne spoľahnúť pri akejkoľvek situácii.
 

 

Piaggio MP3 Yourban 125

 

Verdikt


Piaggio MP3 Yourban 125 je veľmi osobitý skúter, ktorý vám, keď prežriete vyššiu obstarávaciu cenu, ponúkne dobré zvezenie a výbornú úroveň stability. Motor je dobre vyladený, pekne reaguje na pridanie plynu, ale vzhľadom k vyššej hmotnosti skútra stráca pri vyšších rýchlostiach dych a nad 50 km / h môžete na nejakú výraznejšiu dynamiku zabudnúť. Výbava je určite nadpriemerná, ocenili sme hlavne modernú palubnú dosku, dobrý úložný priestor a v neposlednom rade tiež rozmerné spätné zrkadlá, ktoré vám poskytnú dobrý prehľad o dianí za vami. Úroveň dielenského spracovania je skvelá, ale celkovú spoľahlivosť ukáže až čas.
 

 

Piaggio MP3 Yourban 125

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Piaggio MP3 Yourban 125


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.