Preposlať Husqvarna Concept Strada

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Husqvarna Concept Strada

05.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

O dnešnú novinku zo sveta motocyklov sa postarala spoločnosť Husqvarna, ktorá na francúzskej výstave Salon de la Moto predstavila motocykel s označením Concept Strada. Čo si pre nás Husqvarna pre budúci rok chystá?

 

Husqvarna Concept Strada

Ako už je podľa označenia zrejmé, jedná sa zatiaľ len o koncept, ale predstavenie sériového modelu a začatia výroby by sa malo udiať v prvej polovici roka 2012. Husqvarna zatiaľ predstavuje celkom zaujímavé motocykle a je vidieť, že sa jej pod krídlami BMW veľmi darí a snaží sa udržať krok s trhom i konkurenciou. Hneď na prvý pohľad zaujme hlavne jednoduchý a veľmi príjemný dizajn, ktorý pôsobí ľahko, nenútene a hravo. Tento model patrí do kategórie funbike, takže jeho hlavné výhody by mala byť hlavne zábavná jazda a skvelá ovládateľnosť. Čisté línie motocykla sa nám naozaj zapáčili, rovnako tak ako výrazná zadná časť s dvoma výfuky a podarené je aj farebné prevedenie. 

 

Husqvarna Concept Strada

Hlavné zameranie bude mať tento model na kvalitných asfaltových cestách a bude prispôsobený aj pre mestskú prevádzku, avšak podľa výrobcu by mal mať tento motocykel slušné schopnosti aj v teréne. Husqvarna bohužiaľ nezverejnila takmer žiadne základné informácie a na úplne kompletné špecifikácie si budeme musieť ešte chvíľku počkať. BMW pre tento model dodá niekoľko komponentov a tiež motor, ktorý pochádza z modelu BMW G650GS. O výkone sa zatiaľ bohužiaľ nevie vôbec nič, ale podľa prvých informácií by mala byť porcia koní vyššia, než v prípade modelu G650GS. 

 

Husqvarna Concept Strada

Ten disponuje 48 koňmi a krútiacim momentom 60 Nm, čo nie sú vôbec zlé hodnoty, ale Husqvarna ponúkne viac a navyše prehlasuje, že tento model bude o značných 22 kg ľahší, než súrodenec od BMW. Suchá hmotnosť motocykla bude 170kg, čo je celkom príjemná hodnota a vôbec nepochybujeme o nadpriemernej dynamike a mrštnosti. Jednovalcový motor disponuje zdvihovým objemom 650cc. Zatiaľ to vyzerá, že KTM Duke dostane v budúcom roku veľmi schopnú a atraktívnu konkurenciu, ktorá sa na trhu určite nestratí. Cena sa samozrejme zatiaľ nevie, ale podľa prvých informácií by sa mala pohybovať na zhruba rovnakej úrovni, ako v prípade BMW G650GS. 

 

Husqvarna Concept Strada

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Husqvarna Concept Strada


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.