BMW


Preposlať BMW S1000RR (2012)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW S1000RR (2012)

30.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

BMW S1000RR je určite jeden z najlepších a najmodernejších superbikov súčasnosti a pekne v sebe spája technickú vyspelosť a fantastické jazdné vlastnosti. Hlavne motor vás po pár kilometroch dostane a to ako záťahom, tak zvukom, reakciami a vlastne aj celkovým prejavom.

BMW S1000RR (2012)

Motor
O pohon motocykla BMW S1000RR sa stará výbušný motor so zdvihovým objemom 999cc, ktorý disponuje najvyšším výkonom 193 koní pri 13 000 ot / min a krútiacim momentom 112 Nm pri 9 750 ot / min. Tento radový štvorvalec zaťahuje s až neuveriteľnou vervou, na pridanie plynu reaguje okamžite a jedná sa o jeden z najlepších motorov vôbec. Motor vám umožní navoliť si rôzne jazdné módy (Rain, Šport, Race a Slick), pričom pri móde Rain sa jeho výkon zníži na 163 koní. Maximálna rýchlosť tohto modelu je 298 km / h a motocykel je osadený presnou, šesťstupňovou prevodovkou.
BMW S1000RR (2012)
Jazda a ovládateľnosť
Zrýchľovanie, zatáčanie, reakcia na pridanie plynu, stabilita, to všetko je úplne perfektné a tento model je čistou esenciou superbiku. Na zmeny smeru jazdy reaguje motocykel okamžite, počúva na slovo a čím viac zákrut, tým mu to ide lepšie. Výborná je aj stabilita, ktorá je skvelá aj pri vyšších rýchlostiach. Na klasickej ceste nečakajte žiadny oslnivý komfort, avšak nie je to nijak horšie, než u iných superbikov v tejto kategórii. O zastavenie sa starajú úžasné kotúčové brzdy od spoločnosti Brembo, ktoré nevädnú ani pri agresívnejšom zaobchádzaní a veľmi dobre sa dávkujú. Rozmery kotúčov sú 2 x 320 mm vpredu a 220 mm vzadu.

BMW S1000RR (2012)

Výbava
Výbava je na veľmi vysokej úrovni a tento motocykel je výstavná skriňa všetkých možných moderných technológií. Dostanete nový brzdný systém Race ABS, kontrolu trakcie, štyri jazdné módy, brzdy Brembo a nastaviteľné tlmiče. Palubná doska je celkom podarená, skladá sa z veľkého analógového otáčkomera, digitálneho tachometra a displeja palubného počítača. S čitateľnosťou sme nemali žiadne problémy a musíme pochváliť hlavne otáčkomer, ktorý je skvele rozoznateľný a čitateľný aj na priamom slnečnom svetle. Sedlo je umiestnené vo výške 820 mm a nádrž pojme 17.5 litrov paliva, čo stačí na celkom slušný dojazd. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 190/55 x 17 vzadu.

BMW S1000RR (2012)

Kvalita a spoľahlivosť
Jedná sa o BMW, takže precízne dielenské spracovanie je samozrejmosťou a môžeme očakávať aj výbornú spoľahlivosť. Väčšina superbikov, ktoré sú zamerané na náročné okruhové jazdenie, má čoskoro problémy s prevodovkou, ale v BMW sa na to zamerali a v tomto smere by malo byť všetko v poriadku. Najspoľahlivejší by mal byť motor a brzdy, ktoré pôsobia takmer nezničiteľným dojmom a vyzerajú, že niečo vydržia. Žiadne problémy neboli hlásené ani so zložitou elektronikou. Tej je tu skutočne veľa, ale v BMW majú dostatok skúseností na to, aby vyrobili spoľahlivý a moderný motocykel.

BMW S1000RR (2012)

Verdikt
BMW S1000RR je určite jeden z najlepších a najmodernejších superbikov súčasnosti a pekne v sebe spája technickú vyspelosť a fantastické jazdné vlastnosti. Hlavne motor vás po pár kilometroch dostane a to ako záťahom, tak zvukom, reakciami a vlastne aj celkovým prejavom. Jazdné vlastnosti sú skvelé, čím viac zákrut stretnete, tým viac zábavy si užijete a hlavným teritóriom tohto motocykla je samozrejme okruh. Na nekvalitnej ceste si moc komfortu neužijete, ale to po tomto type motocyklov to ani nikto nechce. Výbava je skvelá, nájdeme tu veľa moderných technológií v čele s Race ABS a štyrmi módy motora. Dielenskému spracovaniu sme nemali čo vytknúť a veľmi dobrá by mala byť tiež spoľahlivosť.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW S1000RR (2012)


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.