Preposlať Piaggio Typhoon 50 (2011)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Piaggio Typhoon 50 (2011)

22.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Piaggio Typhoon 50 je celkom podarený, malý a nenáročný skúter, ktorý je tu hlavne preto, aby potešil vašu peňaženku. Je lacný, prevádzkové vlastnosti sú tiež príjemné a za svoje peniaze dostanete solídne jazdné vlastnosti aj odolný motor.

Piaggio Typhoon 50 (2011)

Motor
Malý skúter Piaggio Typhoon 50 z roku 2011 poháňa vydarený jednovalcový motorček so zdvihovým objemom 49ccm, ktorý disponuje najvyšším výkonom 4.21 koní pri 6500 ot / min a krútiacim momentom 4.6 Nm pri 6000 ot / min. Motor je chladený vzduchom a je spojený s automatickou prevodovkou. Výkon motora je naozaj skromný, avšak Typhoon nie je žiadna ťažká váha a so suchou hmotnosťou 88 kg nemá pohonná jednotka príliš veľa práce. V nízkych rýchlostiach je zrýchľovanie obstojné, avšak nad 45 km / h sa vyškriabe len horko ťažko. Do mesta sa jedná o ideálneho spoločníka, ale mimo mesto budete patriť k tým najpomalším účastníkom cestnej premávky.
Piaggio Typhoon 50 (2011)
Jazda a ovládateľnosť
Jedná sa o malý mestský skúter a presne tomu zodpovedajú aj jazdné vlastnosti. Vďaka vysokým kolesám je jazda pohodlná a nerozhodí vás ani menej kvalitná cesta. V mestskej premávke sa tento skúter cíti ako ryba vo vode a čím prepletenejšie uličky budete prechádzať, tým viac si jazdu užijete. Reakcie na zmenu smeru jazdy sú až prekvapivo dobré a jazda je veľmi čitateľná a nezákerná. Brzdy sú vcelku výkonné a to aj napriek tomu, že na zadnom kolese sa nachádza iba bubon s priemerom 140 mm. Na prednom kolese je už samozrejme kotúč, ktorý disponuje priemerom 220 mm. S nízkou hmotnosťou nemajú brzdy takmer žiadnu prácu a môžete sa na ne spoľahnúť za akejkoľvek situácie.
Piaggio Typhoon 50 (2011)
Výbava
Od takto malého a jednoduchého skútra sme nečakali žiadnu extra výbavu a tá tu tiež nie je. Dostanete len nevyhnutne nutný základ, ale po pravde, nič zvláštne tu nechýba. Najviac sa nám zapáčila moderná a zároveň jednoduchá palubná doska, ktorá je prehľadná a skvele čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Nádrž pojme 7 litrov paliva, čo stačí na celkom solídny dojazd a pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 765 mm. Pod sedlom nechýba ani úložný priestor pre prilbu. V meste určite oceníte rozmerné spätné zrkadlá, ktoré vám poskytnú dobrý prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 120/80 R12 vpredu a 120/80 R12 vzadu.
Piaggio Typhoon 50 (2011)
Kvalita a spoľahlivosť
Úroveň dielenského spracovania je len priemerná, no v tejto kategórii lacných a malých skútrov to nie je nič výnimočné. Je vidieť, že sa pri výrobe trochu šetrilo, ale ak sa budete o Typhoon trochu starať, bude vám slúžiť dlho. Najspoľahlivejší by mal byť motor, ktorý je preverený a znesie celkom dosť veľkú záťaž. Rovnako sú na tom aj brzdy, zadný bubon znesie snáď všetko a problémy sme nemali ani s predným kotúčom, ktorý vädne až pri náročnom používaní. Najväčší pozor si dajte na šasi, ktoré je celkom náchylné na koróziu a dobre sa o neho starajte.
Piaggio Typhoon 50 (2011)
Verdikt
Piaggio Typhoon 50 je celkom podarený, malý a nenáročný skúter, ktorý je tu hlavne preto, aby potešil vašu peňaženku. Je lacný, prevádzkové vlastnosti sú tiež príjemné a za svoje peniaze dostanete solídne jazdné vlastnosti aj odolný motor. Ten síce neponúkne ktovie ako vysoký výkon, ale pre potreby tohto modelu stačí. Snažte sa vyhýbať väčším cestám, tam budete pomalí, ale v meste sa Typhoon cíti ako ryba vo vode. Výbava je len základná, ale nič dôležité tu nechýba a trebárs sedlo alebo palubná doska sa nám veľmi páčili. Kvalita dielenského spracovania nie je nejako extra dobrá, ale všetky ostatné, napospol kladné vlastnosti, to vyvážajú.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Piaggio Typhoon 50 (2011)


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.