Preposlať Moto Morini je späť!

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Moto Morini je späť!

16.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke sa ani tak nezameriame na nejaký nový motocykel, ale rovno na celú spoločnosť. Zdá sa, že legendárna firma Moto Morini je späť v motocyklovom svete.

Moto Morini je späť!

Táto talianska značka minulý rok skrachovala a snažila sa vrátiť medzi živých pomocou dražby, ktorá sa ale nepodarila. Aspoň nie tá prvá, tá druhá už bola úspešnejšia a Moto Morini kúpili dva talianski podnikatelia a to za sumu 1.96 milióna eur.  Tí urobili tri najdôležitejšie veci a to síce tie, že sprevádzkovali webovú adresu www.motomorinimotorcycles.eu, vytvorili nové logo spoločnosti a oznámili jeden nový motocykel.
Moto Morini je späť!
Na jeseň bude táto spoločnosť sláviť výročie 75 rokov od svojho založenia a práve k tejto príležitosti by sa mal na svet dostať motocykel, ktorý vznikne podľa tej najslávnejšej mašiny, ktorú kedy táto firma vyrobila. Tým je Rebelle a špeciálny model sa bude volať Rebelle 1200 Giubileo, pričom k dispozícii bude iba 600 kusov. A aby to nebolo tak jednoduché, oných 600 kusov bude k dispozícii len cez aukciu.

Výrobca tiež oznámil, že strop pre aukciu je 13 900 euro aj s DPH, čo síce nie je málo, ale za úplne exkluzívny motocykel je to akceptovateľné. Aukcia začala 15.3.2012 a skončí 14.4.2012. Vzhľad motocykla zatiaľ nebol odhalený, ale na oficiálnych stránkach Moto Morini sa nachádza akési puzzle, kde sa budú každý deň otáčať jednotlivé dieliky, takže onedlho sa dočkáme motocykla v celej jeho kráse.

Moto Morini je späť!

Technické špecifikácie motocykla zatiaľ samozrejme známe nie sú, ale hovorí sa o motore so zdvihovým objemom 1200ccm s výkonom okolo 130 koní. Čo sa týka budúcnosti, tak znovuzrodené Moto Morini by chcelo do roku 2016 vyrábať na 5000 motocyklov ročne.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Moto Morini je späť!


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.