Preposlať Honda VFR1200X Crosstourer

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda VFR1200X Crosstourer

07.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Honda VFR1200X Crosstourer nás veľmi príjemne prekvapila a to hlavne kombináciou vysokého výkonu, vyspelých jazdných vlastností a dobrej výbavy. Motor ponúka príjemný záťah už v nízkych a stredných otáčkach, beží takmer bez vibrácií a zapáčil sa nám tiež jeho zvukový prejav.

Honda VFR1200X Crosstourer

Motor
Srdcom motocykla Honda VFR1200X Crosstourer je vydarený štvorvalcový motor so zdvihovým objemom 1237cc, ktorý disponuje najvyšším výkonom 127 koní a točivým momentom 126.6 Nm. Jedná sa o motor chladený kvapalinou, ktorý disponuje priamym vstrekom paliva a medzi jeho najlepšie vlastnosti patrí hlavne skvelý záťah už v nízkych a stredných otáčkach. Vďaka tomu sa jedná o ideálnu pohonnú jednotku pre každodennú jazdu a páčil sa nám aj fakt, že beží krásne plynulo, takmer bez akýchkoľvek vibrácií. Maximálna rýchlosť tohto motocykla je 210 km / h Motor je spojený s presnou, šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je vhodne odstupňovaná a jednotlivé stupne tam padajú rýchlo a isto.

Jazda a ovládateľnosť
S jazdnými vlastnosťami sme boli spokojní a hlavné poznávacie znaky motocykla sú veľmi dobrá priľnavosť a solídna čitateľnosť jazdy. Honda začala byť trochu nervózna až na naozaj veľmi kľukatých cestách, kde je potreba meniť smer jazdy rýchlo a často. Ovládateľnosť je vzhľadom k vyššej hmotnosti trochu ťažšia, ale vo vyšších rýchlostiach je všetko v poriadku. Odpruženie skôr tuhšie, ale poskytne vám tiež veľmi dobrú mieru komfortu, čo oceníte hlavne pri dlhšom cestovaní. Pri cestách určite poteší aj pohodlné sedlo a dobrá pozícia za riadidlami. Pochváliť musíme tiež brzdy, ktoré sú osadené kotúčmi o priemere 2 x 310 mm vpredu a 276 mm vzadu. Brzdy sa dobre dávkujú, nevädnú ani pri náročnom používaní a môžete sa na ne spoľahnúť.
Honda VFR1200X Crosstourer
Výbava
Základná výbava je celkom bohatá a v tomto smere sme si naozaj nemali na čo sťažovať. O bezpečnejšiu jazdu sa postará brzdný systém C-ABS (Combined ABS) a na palube sa nachádza aj nastaviteľná kontrola trakcie. Palubná doska je takmer kompletne digitálna a všetky informácie sa zobrazujú na multifunkčnom LCD paneli. V jeho okolí je rozmiestnených niekoľko informačných diód a celkovo sme boli s palubnou doskou celkom spokojní, len čitateľnosť na priamom slnečnom svetle mohla byť lepšia. Sedlo je umiestnené vo výške 850 mm a nádrž pojme 21.5 litra paliva, čo stačí na veľmi dobrý dojazd. Rozmery pneumatík sú 110/80 x 19 vpredu a 150/70 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
Presne ako by ste od Hondy očakávali, dielenské spracovanie tohto motocykla je naozaj skvelé a VFR1200X Crosstourer vyzerá, že niečo vydrží. Všetky komponenty sedia pekne na svojom mieste, žiadne vŕzganie sme si nevšimli ani na nekvalitnej ceste a ocenili sme aj silnú vrstvu laku. Honda si dala pri výrobe tohto modelu naozaj záležať a presne nejako tak by mala vlajková loď každej spoločnosti vyzerať. Na vynášanie verdiktov o spoľahlivosti je zatiaľ celkom skoro, jedná sa o nový motocykel, ale vyzerá to, že ani spoľahlivosť nesklame. Páčili sa nám hlavne odolné brzdy, ktoré pôsobia takmer nezničiteľne.
Honda VFR1200X Crosstourer
Verdikt
Honda VFR1200X Crosstourer nás veľmi príjemne prekvapila a to hlavne kombináciou vysokého výkonu, vyspelých jazdných vlastností a dobrej výbavy. Motor ponúka príjemný záťah už v nízkych a stredných otáčkach, beží takmer bez vibrácií a zapáčil sa nám tiež jeho zvukový prejav. Jazdné vlastnosti sú isté na akomkoľvek povrchu a jediné, čo je trochu ťažšie, sú extrémne kľukaté cesty, ktoré tejto Honde príliš nesedia. Výbava je výborná, dostanete ABS aj kontrolu trakcie a navrch sa môžete tešiť aj na modernú palubnú dosku, pohodlné sedlo a rozmernou nádrž. Proti dielenskému spracovaniu sme nemali žiadne námietky a Honda si dala na výrobe naozaj záležať.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda VFR1200X Crosstourer


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.