Preposlať Benelli TNT 899 (2010)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Benelli TNT 899 (2010)

01.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Benelli TNT 899 je nielen jeden z najatraktívnejších motocyklov, patrí tiež medzi najvydarenejších naháčov vôbec a na ceste sa za ním každý otočí. Okrem skvelého trojvalcového motora ponúkne zároveň aj výborné jazdné vlastnosti a slušnú výbavu.

Benelli TNT 899 (2010)

Motor
O pohon motocykla Benelli TNT 899 sa stará úžasný radový trojvalec so zdvihovým objemom 899cc, ktorý disponuje najvyšším výkonom 120 koní pri 9500 ot / min a krútiacim momentom 88 Nm pri 8000 ot / min. Výkon je to viac ako solídny a motocykel vďaka tomu reaguje na pridanie plynu bleskovo a ochotne. Motor celkom solídne zaťahuje už v stredných otáčkach a páčil sa nám aj jeho výrazný zvukový prejav, ktorý je najlepší v otáčkach najvyšších. Maximálna rýchlosť tohto motocykla je 232 km / ha vo výbave nechýba ani presná, šesťstupňová prevodovka. Tá je vhodne odstupňovaná a pracovalo sa nám s ňou naozaj dobre.

Jazda a ovládateľnosť
Jazdné vlastnosti sú výborné a ponúknu presne to, čo by ste od podobného motocykla očakávali. Nejedná sa síce o nejako extra ľahký motocykel, avšak ovládateľnosť je skvelá a motocykel reaguje na zmeny smeru jazdy ochotne a s nadšením. Výhrady sme nemali ani k priľnavosti. Motocykel je až nečakane pohodlný i pri dlhšom cestovaní a to hlavne vďaka dobrej pozícii za riadidlami a celkom pohodlnému sedlu. Široké riadidlá vám poskytnú dobrú kontrolu nad motocyklom a navyše sú vcelku citlivé. Ocenili sme tiež výkonné a odolné kotúčové brzdy, ktoré nevädnú ani pri agresívnejšom používaní a navyše sa dobre dávkujú. Rozmery kotúčov sú 2 x 320 mm vpredu a 240 mm vzadu.
Benelli TNT 899 (2010)
Výbava
Základná výbava je celkom na úrovni a dostanete veľa moderných komponentov, ako sú napríklad brzdy od spoločnosti Brembo. Zapáčila sa nám tiež jednoduchá palubná doska, ktorá je prehľadná a bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Vcelku pohodlné sedlo sa nachádza vo výške 820 mm a nádrž pojme 16 litrov paliva, čo stačí na slušný dojazd. Predný svetlomet je dostatočne výkonný a nemali sme s ním žiadne problémy, ale ocenili by sme trochu rozmernejšie spätné zrkadlá, ktoré by poskytla lepší prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 120/70 17 vpredu a 190/50 17 in vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
V tomto ohľade sme čakali len to najlepšie a to sme aj dostali. Benelli je postavené naozaj výborne, je to poctivý motocykel a dielenské spracovanie si určite zaslúži pochvalu. Všetky komponenty sedia pekne na svojom mieste a vrstva laku je dostatočne silná, takže sa nemusíte báť ani nepriaznivého počasia. Najspoľahlivejšie je určite motor, ktorému stačí len základná údržba a zvládne aj poriadny záprah. Brzdy sú na tom podobne, pôsobia neunaviteľne a môžete sa na ne spoľahnúť za akejkoľvek situácie. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou.
Benelli TNT 899 (2010)
Verdikt
Benelli TNT 899 je nielen jeden z najatraktívnejších motocyklov, patrí tiež medzi najvydarenejších naháčov vôbec a na ceste sa za ním každý otočí. Okrem skvelého trojvalcového motora ponúkne zároveň aj výborné jazdné vlastnosti a slušnú výbavu. U jazdy sme najviac ocenili veľmi dobrú ovládateľnosť a tiež prekvapivo pohodlnú pozíciu za riadidlami. Dielenské spracovanie je na úrovni a výhrady sme nemali ani k spoľahlivosti.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Benelli TNT 899 (2010)


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.