Preposlať MV Agusta Brutale 750S (2009)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MV Agusta Brutale 750S (2009)

19.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 1 |

Na tomto motocykli je niečo veľmi zaujímavého, niečo, čo z neho robí nesmierne charizmatický stroj. Aj keď nie je dokonalý, všeličo mu určite odpustíte a to v okamihu, keď poriadne roztočíte radový štvorvalec.

MV Agusta Brutale 750S (2009)

Motor
O pohon motocykla MV Agusta Brutale 750S z roku 2009 sa stará celkom výkonný radový štvorvalec, ktorý ponúkne zo zdvihového objemu 748.93cc najvyšší výkon 127 koní pri 12500 ot / min a krútiaci moment 80.25 Nm. Výkon je položený vysoko, takže motor musíte veľmi vytáčať, ale to mu našťastie problémy vôbec nerobí a čím vyššie otáčky, tým lepšie sa prejavuje. Na pridanie plynu reaguje motor prakticky okamžite a dynamika motocykla je naozaj úžasná. Maximálna rýchlosť tohto modelu je 250 km / ha motor spolupracuje s presnou šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je tiež vhodne odstupňovaná. Radosť z maximálne zvoleného motora je u tohto motocykla naozaj návyková.
MV Agusta Brutale 750S (2009)
Jazda a ovládateľnosť
Jazdné vlastnosti patria k tomu najlepšiemu, čo tento motocykel ponúka a na kľukatej ceste sa jedná o viac ako vhodnú mašinu. Potešilo nás tiež skvele vyladené šasi, ktoré vám poskytne veľmi dobrú ovládateľnosť a vysokú úroveň priľnavosti. Vďaka modernému odpruženiu nevadia motocyklu ani menej kvalitné cesty a nemusíte sa báť ani dlhšieho cestovania. Istotu na ceste vám dodajú tiež skvelé kotúčové brzdy, ktoré sú silné, odolné a zvládnu aj vysokú záťaž. Rozmery kotúčov sú 2 x 310 mm vpredu a 220 mm vzadu.
MV Agusta Brutale 750S (2009)
Výbava
Výbava je na veľmi dobrej úrovni a spolu s motocyklom dostanete množstvo moderných a kvalitných komponentov. Čo nás naozaj veľmi potešilo, boli spätné zrkadlá. Tie sú príjemne rozmerné a poskytnú vám skvelý prehľad o dianí za vami. Dobré sú aj riadidlá, ktoré sú veľmi komunikatívne, citlivé a vďaka nim sa s motocyklom krásne zžijete. Sedlo sa nachádza vo výške 805 mm a nádrž pojme 19 litrov paliva, čo stačí na priemerný dojazd okolo 210 km. Palubná doska je moderná, skladá sa z analógového otáčkomera a digitálneho displeja, na ktorom sa zobrazujú informácie z palubného počítača. S čitateľnosťou sme nemali žiadne väčšie problémy ani na priamom slnečnom svetle. Rozmery pneumatík sú 120/65-ZR17 vpredu a 190/50-ZR17 vzadu.
MV Agusta Brutale 750S (2009)
Kvalita a spoľahlivosť
Dielenské spracovanie tohto motocykla patrí určite k nadpriemeru a v niekoľkých ohľadoch patrí aj medzi špičku svojej kategórie. Všetky komponenty sedia pekne tam, kde majú, nikde nič nevŕzga a problémy nenastali ani na nekvalitnej ceste. Na druhú stranu, lak nepatrí medzi najkvalitnejšie a nepriaznivé podmienky mu práve dvakrát nesadnú. Po stránke spoľahlivosti by na tom mal byť najlepšie motor, ktorý je rokmi preverený a mal by bez problémov vydržať aj väčší záprah. Rovnako sú na tom tiež pevné kotúčové brzdy. Celkovo platí, že ak sa budete tomuto modelu trochu viac venovať, žiadne závažnejšie problémy by vás stretnúť nemali.
MV Agusta Brutale 750S (2009)
Verdikt
Na tomto motocykli je niečo veľmi zaujímavého, niečo, čo z neho robí nesmierne charizmatický stroj. Aj keď nie je dokonalý, všeličo mu určite odpustíte a to v okamihu, keď poriadne roztočíte radový štvorvalec. Ten si vyložene vyžíva vo vysokých otáčkach, v ktorých má tiež veľmi výrazný zvuk a záťah. Jazdné vlastnosti sú veľmi dobré, motocykel je stabilný ako pri ostrej jazde na kľukatých cestách, tak pri relatívne pokojných prejazdoch. Výbava je solídna a žiadne závažnejšie výčitky sme nemali ani smerom k dielenskému spracovaniu, ktoré patrí v tejto kategórii určite k tomu lepšiemu.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku MV Agusta Brutale 750S (2009)


počet príspevkov: 1

cx

05.09.2014 v 13:29

<a href="http://www.idnes.cz">x</a>

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.