Preposlať Ducati 999 (2006)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ducati 999 (2006)

13.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ducati 999 je síce trochu starší, ale aj tak veľmi dobrý motocykel, ktorý ponúkne silné zážitky hlavne na okruhu. Tu vynikne veľmi dobre naladené šasi, skvelé reakcie na zmeny smeru jazdy a samozrejme tiež vysoký výkon.

Ducati 999 (2006)

Motor
O pohon motocykla Ducati 999 z roku 2005 sa stará dvojvalcový motor so zdvihovým objemom 998ccm, ktorý ponúka najvyšší výkon 140 koní pri 9500 ot / min a krútiaci moment 111 Nm pri 8000 ot / min. Táto kvapalinou chladená pohonná jednotka sa vyznačuje hlavne výrazným záťahom pri vyšších otáčkach, kedy ukáže celý svoj potenciál. Páčil sa nám tiež jeho zvukový prejav a to, že na pridanie plynu reaguje prakticky okamžite. Motor je spojený so šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je vhodne odstupňovaná, presná a pracovalo sa nám s ňou dobre. Maximálna rýchlosť tohto modelu je 265 km / h
Ducati 999 (2006)
Jazda a ovládateľnosť
Hlavným teritóriom Ducati je samozrejme okruh, kde oceníte vynikajúcu priľnavosť, skvelú ovládateľnosť a v neposlednom rade tiež úžasné reakcie na zmenu smeru jazdy. Keď vyrazíte na horšiu okresku, pocítite tvrdšie odpruženie a na tomto povrchu vám Ducati nič neodpustí. Dlhšia jazda pre vás bude utrpením, pretože ucítite každú nerovnosť a nekvalitná cesta naozaj nie je prostredie, kde by sa tento motocykel cítil nejako dobre. Určite musíme pochváliť brzdy, ktoré sú výkonné, odolné a celkom dobre sa dávkujú. Rozmery kotúčov sú 2 x 320 mm vpredu a 340 mm vzadu.
Ducati 999 (2006)
Výbava
Výbava je skôr základná a dostanete iba veci pre jazdu nevyhnutne nutné. Páčila sa nám palubná doska v štýle pretekárskeho motocykla, ktorá je zložená z veľkého otáčkomera, nad ktorým sú umiestnené informačné diódy a pod ním sa nachádza LCD displej, ktorý zobrazuje informácie z palubného počítača. Ak jazdíte často na okruh, určite oceníte prítomnosť stopiek. Nie príliš pohodlné sedlo sa nachádza vo výške 780 mm a nádrž pojme 15.5 litrov paliva, čo stačí na dojazd približne 210 km. Spätné zrkadlá majú v sebe integrované ukazovatele zmeny smeru jazdy a poskytnú vám celkom slušný prehľad o dianí za vami. Prostredníctvom riadidiel sa k vám dostane množstvo informácií o dianí pod kolesom, takže budete presne vedieť, čo sa deje. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 190/50 x 17 vzadu.
Ducati 999 (2006)
Kvalita a spoľahlivosť
Tento model sa vyrábal v rokoch 2003 až 2006 a čo sa týka spoľahlivosti a kvality spracovania, najlepšie bude pozerať sa po modeloch z roku 2005 a novších. Od roku 2005 je Ducati 999 spoľahlivejšie a tiež lepšie spracované, ako v počiatkoch výroby. Dielenské spracovanie je celkom solídne, všetky komponenty sedia na svojom mieste a nejaké závažné nedostatky sme si nevšimli. Najspoľahlivejší by mal byť rokmi preverený motor, ktorý ale vyžaduje náročnú údržbu. Avšak pokiaľ mu ju doprajete, nemali by ste mať žiadne závažnejšie problémy. Medzi najspoľahlivejšie komponenty patria tiež brzdy, ktoré vydržia aj agresívnejšie zaobchádzanie a môžete sa na ne spoľahnúť za akejkoľvek situácie.
Ducati 999 (2006)
Verdikt

Ducati 999 je síce trochu starší, ale aj tak veľmi dobrý motocykel, ktorý ponúkne silné zážitky hlavne na okruhu. Tu vynikne veľmi dobre naladené šasi, skvelé reakcie na zmeny smeru jazdy a samozrejme tiež vysoký výkon. Ak sa vydáte na cestu, snažte sa nájsť nejakú kvalitnú, pretože na rozbitej ceste budete trpieť. Výbava je len základná, ale nič dôležité tu nechýba a najviac sa nám zapáčila palubná doska, ktorá je prehľadná, moderná a zároveň praktická. Dielenské spracovanie sa v roku 2005 výrazne zlepšilo a ak motocyklu doprajete nejakú tú starostlivosť, odvďačí sa vám tiež dobrou spoľahlivosťou.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ducati 999 (2006)


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.