Preposlať Aeon Quadro 350D

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Aeon Quadro 350D

12.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Trojkolesových skútrov na trhu príliš veľa nie je a každý nový tak vítame s radosťou. V dnešnej novinke sa pozrieme na model Aeon Quadro 350D, ktorý bol pred nedávnom predstavený a predávať by sa mal tiež na našom trhu.

Aeon Quadro 350D

Z klasických trojkolesových, či trojstopových skútrov, je tu prakticky iba Piaggio MP3, ktorý sa teší celkom slušnej popularite a dáva dobre najavo výhodu týchto stále trochu netradičných strojov. Tou je samozrejme stabilita, skúter na troch kolesách je jednoducho stabilnejší, než na dvoch. Jazda s trojkolesovými skútrom je iná, že s klasikou na dvoch kolesách a hlavne v zákrutách sa správajú trochu inak, pretože dve predné kolesá náklonom príliš nesvedčia. Poďme sa ale pozrieť na Quadro 350D a na to, čo nám ponúkne. Dizajn tohto modelu sa vcelku vydaril, skúter vyzerá elegantne a pôsobí veľmi solídnym dojmom. Páčila sa nám hlavne masívna predná časť, na ktorej sa nachádzajú výrazné svetlomety, veterný štít a celkom rozmerné spätné zrkadlá.
Aeon Quadro 350D
Keď sa pozriete na prednú časť trochu podrobnejšie, tak si môžete všimnúť, že sa skúter akoby usmieva a to vďaka čiernemu zobáku pod svetlometmi. Na prednej časti sa dokonca nachádza malá mriežka, ktorá evokuje masku chladiča u automobilu a táto mriežka chráni vzduchový tlmič. Z exteriéru sa presunieme do interiéru, kde nájdeme jednoduchú palubnú dosku skladajúci sa z analógového otáčkomera a digitálneho tachometra. Palubná doska síce nevyzerá najmodernejšie, ale aspoň je prehľadná a poskytne vám presne tie informácie, ktoré budete potrebovať. Tento skúter vychádza z klasického modelu Aeon Urban 350i, s ktorým zdieľa pohonnú jednotku a tiež miesto, kde sa vyrába.
Aeon Quadro 350D
Čo sa týka motora, tak o pohon Quadra sa stará jednovalcová pohonná jednotka so zdvihovým objemom 313cc, ktorá disponuje najvyšším výkonom 21 koní pri 7000 ot / min a krútiacim momentom 23.7 Nm pri 6000 ot / min. Motor je chladený kvapalinou a je spojený s automatickou prevodovkou CVT. Výkony pohonnej jednotky sú síce celkom slušné, ale tento skúter nie je žiadne pierko a jeho pohotovostná hmotnosť je značných 220 kg, čo by sa na dynamických schopnostiach mohlo negatívne podpísať. Udávaná maximálna rýchlosť tohto modelu je 120 km / h. Sedlo je umiestnené vo výške 780 mm a jeho výška je nastaviteľná a to až do 830 mm. Nádrž pojme 13 litrov paliva, čo by malo stačiť na solídny dojazd. Čo sa týka výbavy, tak v tej dostanete napríklad praktickú schránku pod sedlom alebo elektrickú zásuvku. Kompletné technické špecifikácie a informácie o predaji nájdete na oficiálnych stránkach výrobcu.

Aeon Quadro 350D

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Aeon Quadro 350D


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.