Preposlať Honda PCX 150

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda PCX 150

06.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Honda pripravuje novú verziu svojho populárneho skútra PCX 125, pričom hlavnou novinkou bude upravený motor s vyšším výkonom a väčším objemom. Označenie PCX 150 tak nijako neprekvapí. Poďme sa teda pozrieť, s čím nás Honda bude chcieť osloviť.

Honda PCX 150

Skúter PCX 125 je populárny naprieč celým svetom a na ktorý trh príde, tak ten si pre seba doslova vezme. Uvedenie novej a výkonnejšej verzie je tak celkom logický krok, ktorým chce Honda svoje výrazné postavenie medzi skútre potvrdiť. Hneď na prvý pohľad vás určite zaujme dizajn, ktorý je úplne rovnaký, ako u verzie 125. Jediné, čo Honda v tomto smere urobila, bolo, že pridala niektoré nové farebné kombinácie. K dispozícii bude napríklad veľmi atraktívny variant, ktorý kombinuje čierne telo a vínovo červené sedlo. Jeden z hlavných poznávacích znakov tak bude emblém 150 na tele skútra, podľa ktorého túto verziu od slabšej 125 bezpečne rozoznáte.
Honda PCX 150
Dominantou celého skútra tak zostáva rozmerný predný svetlomet a veľmi elegantný profil. Čo sa týka podvozku a výbavy, tak v tomto ohľade zostane všetko pri starom a spolu so skútrom dostanete niekoľko zaujímavých doplnkov, ako alarm, brzdný systém Combi Brake System (kotúč na prednom a bubon na zadnom kolese) alebo Idling Stop systém, ktorý sa stará o vypínanie motora pri zastavení. To sa deje napríklad pri zastavení na svetlách a táto technológia je tu samozrejme kvôli úspore paliva. Rovnaká ostane aj palubná doska, ktorá sa skladá z veľkého tachometra, malého digitálneho displeja a niekoľkých informačných diód. Čo sa týka pohonnej jednotky, tak tá má zdvihový objem 153cc a proti svojmu predobrazu z modelu 125 ponúkne vyšší výkon pri rovnakej spotrebe paliva.
Honda PCX 150
Honda sa zamerala tiež na ekologickú stránku veci, takže môžeme čakať veľmi nízku produkciu emisií. Motor je vybavený technológiou ESP (Enhanced Smart Power), ktorá stojí za už spomínaným vyšším výkonom a zároveň zachováva priaznivú spotrebu. Motor bude spojený s automatickou prevodovkou s variátorom a nádrž má kapacitu na 5.9 litrov paliva. Čo sa týka zvyšku technických špecifikácií, tak sedlo sa nachádza vo výške 781 mm a kolesá majú priemer 14 palcov. Predaj by mal prvý začať v Thajsku, avšak v priebehu roka by sa mal tento skúter rozšíriť do celého sveta. Je to logické, pretože skútre s motorom 150cc sú najvyhľadávanejšie a najpopulárnejšie.

Honda PCX 150

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda PCX 150


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.