Preposlať Honda Rebel 250

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda Rebel 250

05.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Honda Rebel je celkom vydarený začiatočnícky motocykel, ktorý toho ponúkne za prijateľnú cenu až prekvapivo veľa. Motor síce nie je z najvýkonnejších, ale pre potreby tohto modelu úplne stačí a navyše je príjemne úsporný. Poďme sa teda pozrieť na prvé dojmy z cesty.

Honda Rebel 250

Motor
O pohon motocykla Honda Rebel 250 sa stará malý a nie príliš výkonný motor, ktorý ale pre potreby tohto modelu úplne stačí. Je to taký základný motocykel, je určený skôr pre začínajúcich vodičov a určite vám pri prvom pridaní plynu nevypadne z rúk. Motor v tomto motocykli je chladený vzduchom, disponuje dvoma valcami, má zdvihový objem 234cc a je osadený karburátorom. Nie je to žiadny démon rýchlosti, nad 110 km / h sa mu vôbec nechce a ideálna cestovná rýchlosť tak leží na hranici 90 km / h Na druhú stanu, motor je celkom úsporný a jeho priemerná spotreba paliva sa pohybuje okolo 2.8 l, čo nie je zlé. Prevodovka má iba 5 stupňov, ale je vcelku presná a dobre odstupňovaná.
Honda Rebel 250
Jazda a ovládateľnosť
Jazdné vlastnosti sú celkom solídne a reakcie na zmeny smeru jazdy nás príjemne prekvapili. Motocykel ide do zákrut rýchlo, reaguje bez výraznejšieho prehovárania a celkovo je s ním jazda naozaj príjemná. Samozrejme nemôžete čakať agilitu a schopnosti superbiku, ale na klasickú cestu sa jedná o viac než dostatočný model. Ovládateľnosť je dobrá aj vďaka nízkej hmotnosti, ktorá len o niečo málo presiahla 150 kg. Úroveň komfortu je viac než solídna, hlavne vďaka veľmi dobrým vidliciam Showa, takže sa nemusíte báť vydať sa ani na dlhšiu cestu. Čo sa týka bŕzd, tak tie s hmotnosťou motocykla príliš práce nemajú a o zastavenie sa stará kotúč na prednom a bubon na zadnom kolese. Brzdy majú trochu tendencie vädnúť a to hlavne pri náročnejšom používaní.
Honda Rebel 250
Výbava
Výbava je len základná, ale je to začiatočnícky motocykel, takže sme ani nič iné nečakali. Sedlo je umiestnené vo výške 676 mm a nádrž pojme 9.84 litrov paliva, čo stačí na celkom solídny dojazd. Palubná doska je vyvedená tak trochu v retro štýle a jednoduchšia už byť pravdepodobne nemohla. Skladá sa len z jedného veľkého budíka a niekoľkých informačných diód. Na druhú stranu, čitateľnosť na priamom slnečnom svetle je výborná a palubná doska je veľmi prehľadná. Predný svetlomet je dostatočne výkonný a problémy sme nemali ani so spätnými zrkadlami, ktoré sú dostatočne rozmerné a poskytnú vám dobrý prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 3.00-18 vpredu a 130/90-15 vzadu.
Honda Rebel 250
Kvalita a spoľahlivosť
Úroveň dielenského spracovania je na celkom solídnej úrovni, čo u lacného a základného motocykla poteší dvakrát toľko. Musíte sa, samozrejme, zmieriť s niekoľkými kompromismi, ako napríklad s jednoduchými brzdami, ktoré majú tendencie vädnúť. Čo sa týka spoľahlivosti, tak najlepšie by na tom mal byť motor, ktorému bude stačiť základná údržba a mal by bez problémov vydržať pracovať dlho a bez problémov. Vrstva laku je celkom silná a v priebehu testu sme nezaznamenali žiadne problémy ani s elektronikou.
Honda Rebel 250
Verdikt
Honda Rebel je celkom vydarený začiatočnícky motocykel, ktorý toho ponúkne za prijateľnú cenu až prekvapivo veľa. Motor síce nie je z najvýkonnejších, ale pre potreby tohto modelu úplne stačí a navyše je príjemne úsporný. Síce trochu vibruje a jeho zvukový prejav nie je príliš charizmatický, ale rýchlo sme si na neho zvykli a vo finále sa nám zapáčil. Ak nás niečo naozaj prekvapilo, tak to boli veľmi dobré jazdné vlastnosti. Tie kombinujú dobrú úroveň komfortu, istotu v zákrutách a skvelú ovládateľnosť. Za tú motocykel vďačí aj nízkej hmotnosti. Výbava je len základná, ale nič iné sa ani čakať nedalo a úroveň dielenského spracovania je solídna.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda Rebel 250


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.