Preposlať Motorky typu SuperMotard – ideálne na cestu aj do náročného terénu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorky typu SuperMotard – ideálne na cestu aj do náročného terénu

25.05.2015 | Článok | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Jazda na motorke je dokonalou oddychovou aktivitou pre množstvo mužov. Niektorí preferujú jazdu na ceste, iní sa zas najradšej pustia do náročnejšieho terénu. Obvykle by ste na oba spôsoby jazdy potrebovali dve odlišné motorky.

Motorky typu SuperMotard – ideálne na cestu aj do náročného terénu

Ak sa však rozhodnete pre motorku typu SuperMotard, zvládnete aj asfalt, aj hlinený či mierne bahnitý povrch len s jednou. A práve takou motorkou je aj typ MH RYZ 50 EX Pro SMR.

Motor prispôsobený na rekreačnú a oddychovú jazdu

Motorka 50 EX Pro SMR pochádza z dielne španielskeho výrobcu Motorhispania. Jedná sa o menšiu a ľahšiu motorku s hmotnosťou 95 kg, ktorú pohodlne zvládnu ovládať už aj čerství držitelia vodičského preukazu. Keďže tento motocykel je určený skôr na rekreačnú a oddychovú jazdu, od motora nemôžeme očakávať zázraky, no na svoj účel je postačujúci. Motor je jednovalcový dvojtakt osadený karburátorom so zdvihovým objemom 49,7 ccm a kompresným pomerom 12,0:1. Motor chladí kvapalina.

Univerzálna motorka vhodná takmer na akýkoľvek povrch

Konštrukcia motorky MH RYZ 50 EX Pro SMR ju predurčuje na všestranné využitie. Výborné pruženie a väčšia vzdialenosť kolies od základného rámu umožňuje jazdu v teréne, menšie a hrubšie pneumatiky zas výbornú stabilitu aj na ostrých cestných zákrutách. Práve to je základom pre šport SuperMotard, ktorého názov sa stal označením pre typ univerzálnych motoriek. Tento moto šport kombinuje cestnú jazdu, terénny motocross a jazdu na prašnej plochej dráhe. Stroje určené na využitie v SuperMotard preto predstavujú pre rekreačného jazdca ideálne prevedenie motorky, s ktorým dokáže jazdiť takmer na akomkoľvek povrchu. Navyše, s nádržou s objemom 7,80 litra v motorke MH RYZ 50 EX Pro SMR aj na relatívne dlhé vzdialenosti.

Nezabúdajte na kvalitné a bezpečné moto oblečenie

Najmä pri motocrosse je potrebné myslieť na ochranu tela a pohodlie pri jazde. To vám dokáže zabezpečiť čiastočne aj samotná motorka, no najmä kvalitné a bezpečné moto oblečenie. Dbajte preto vždy na svoju bezpečnosť a sadajte na motocykel len v odolnej motorkárskej bunde či nohaviciach so zabudovanými ochrannými prvkami.

Motorku MH RYZ 50 EX Pro SMR nájdete v internetovom obchode Foxracing.sk teraz za dostupnú akciovú cenu len 2 490 EUR.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Motorky typu SuperMotard – ideálne na cestu aj do náročného terénu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.