Preposlať Novinky 2008 americký spôsob, alebo Harley-Davidson hýčka Európu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Novinky 2008 americký spôsob, alebo Harley-Davidson hýčka Európu

07.09.2007 | Václav Soukup | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Celkom 5 nových modelov prinesie Harley-Davidson na európsky trh. Športovo strihnutý XR 1200 spoločne s civilnejším XR 1200N Nighster, ďalej Rocker s luxusnejším Rocker C a ešte bitkár Dyna Fat Bob.

To sú modely, ktorými chce tradičný americký výrobca upútať svojich zákazníkov na európskom kontinente.

Novinky 2008 americký spôsob, alebo Harley-Davidson hýčka Európu

Harley-Davidson XR 1200, ktorého výrobca po prvýkrát prezentoval už na vlaňajšej výstave Intermot 2006, konečne vstupuje do sériovej výroby. Stroj pre športovo zameraných fanúšikov americkej značky ponúkne novo vyvinutý vzduchom chladený V2 motor so vstrekovacou jednotkou a dopravou paliva samospádom. Motorka sa môže pochváliť pružiacimi jednotkami Showa. Predná vidlica typu Upside-down dostala vodiace trubky s priemerom 43 milimetrov zatiaľ čo vzadu pracujú dve pružiace jednotky spoločne s kyvnou vidlicou z ľahkých zliatín. Na kolesách z ľahkých zliatín sú rozmerné pneumatiky: predná 17-palcová široká 120 mm a zadná 18-palcová 180 mm. V súlade s dnešnými trendami dostal Harley-Davidson XR 1200 digitálny tachometer. Cena sa bude pohybovať v asi okolo 11 000 EUR.

Novinky 2008 americký spôsob, alebo Harley-Davidson hýčka Európu

Z iného sveta prichádza FXDF Dyna Fat Bob. Klasický cruiser alebo radšej custom motocykel na širokých pneumatikách, zadným 16-palcovým kolesom a s agresívnym vzhľadom amerického bitkára. Motor Twin Cam 96 s objemom 1584 kubických centimetrov dopĺňa 6-stupňová prevodovka. Cena je očekávaná vo výške 15 765 EUR.

Novinky 2008 americký spôsob, alebo Harley-Davidson hýčka Európu

Ďalšími zástupcami custom motocyklov budú jednomiestny, prípadne „1+1“ miestny Rocker a luxusnejší Rocker C. Motocykle, na ktorých sa chrómom nešetrilo sa honosia 240 mm širokou zadnou pneumatikou a zároveň extrémne nízko uloženým sedlom. Rocker C dostanete s minisedátkom, na ktorom sa k vám vaša spolujazdkyňa bude musieť poriadne pritúliť. Čistý design zadného kolesa s blatníkom umožnilo uschovanie pružiacej jednotky pod prevodovku, podobne ako v modeli Softail. Drôtené kolesá zrejme práve nie sú v móde, preto Rocker a Rocker C dostali lúčové kolesá z ľahkých zliatín. Harley-Davidson Rocker dostanete za cenu zodpovedajúcu 19 000 EUR a za Rockera C, ktorý má ešte viac chrómu a s ohnivými plameňmi na nádrži budete môcť zaplatiť viac ako 21 000 EUR.

Novinky 2008 americký spôsob, alebo Harley-Davidson hýčka Európu

Konečne klasické drôtené kolesá nájdeme u ďalšej novinky XL 1200N Nighster, ktorá je symbiózou starého retro štýlu a modernej techniky. Na prednej vidlici nájdeme klasické gumové mechy. Svetlomety sú čo najviac uschované, aby nerušili klasické krivky motorky. Jednomiestny stroj neponúka už toľko chrómu, ako vyššie spomenuté motocykle. O to viac sa tu myslelo na európskych cestovateľov – pre Európu dostane model XL 1200N Nighster účinnejšie pružiace jednotky s dlhším zdvihom. Pre skalných fanúšikov značky budú k dispozícii originálne pružiace jednotky z modelu určeného pre americký trh za príplatok, rovnako ako sedlo pre spolujazdca. Harley-Davidson XL 1200N Nighster bude k dispozícii od 9 995 EUR.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Novinky 2008 americký spôsob, alebo Harley-Davidson hýčka Európu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.